אודות מרכז הפועל

אודות מרכז הפועל
אודות מרכז הפועל

מרכז הפועל תומך בפעילות הספורט ההישגי והעממי מאז שנת 1924, עת הוקם הסניף הראשון של הפועל חיפה, ועד היום. המרכז עומד מאחורי סניפים וקבוצות של הפועל בארץ ותומך בספורטאים החברים בו ומקיים אירועי ספורט רבים ובינהם הספורטיאדה בה מתחרים זה בזה ספורטאים ממקומות עבודה.

המרכז תומך, מסייע ומייעץ לאגודות ולסניפי הפועל בכל רחבי הארץ, הן בנושאים מקצועיים והן בנושאים ארגוניים וכספיים, אך עיקר פעילותו היא בפיתוח והקמה של אגודות ספורט חדשות בכל הענפים.

האגף לספורט עממי אחראי לפעילות הספורט במקומות עבודה ותומך בפעילותם של אלפי ספורטאים המתאמנים ב- 15 ענפי ספורט שונים. הקבוצות מאוגדות ב- 9 עמותות אזוריות המחזקות את הקשר החברי בין העובדים לבין עצמם ובינם לבין מקום העבודה. האגף מקיים במהלך השנה פעילויות ספורט מגוונות הכוללות, השתלמויות בנושאי ספורט, וכמובן "הספורטיאדה" – אירוע השיא בספורט העממי.

ספורטאי הפועל מייצגים בכבוד והתמדה את מדינת ישראל במשחקים האולימפיים, באליפויות העולם ואירופה, באירועי ספורט בינלאומיים ומהווים את חוד החנית של הספורט בישראל. מרכז הפועל מקיים במשך השנה קרוב לשש עשרה אליפויות בענפים האולימפיים בהן משתתפים אלפי ספורטאים, מספורטאים מתחילים ועד לספורטאי הצמרת של מדינת ישראל.