עומר אדם הוציא לדרך את הספורטיאדה ה-37

עומר אדם
עומר אדם
יורם ארנשטיין
יורם ארנשטיין
מאיר יצחק הלוי
מאיר יצחק הלוי
אבי ניסנקורן
אבי ניסנקורן
משתתפי הספורטיאדה
משתתפי הספורטיאדה
פרוספר בן חמו
פרוספר בן חמו
רז זהבי
רז זהבי
לעיני 9,000 ספורטאים וספורטאיות הופיע זמר השנה במופע הפתיחה אותו הנחה רז זהבי. המשחקים יצאו לדרך מחר

אחרי שנה אחת בלבד יצא לדרך, שוב, אירוע הספורט הגדול במדינה. אירוע הפתיחה החגיגי התקיים היום (שלישי) ברחבת מלון ספורט אליו הגיעו 9,000 ספורטאים וספורטאיות ונהנו ממופע אדיר של זמר השנה עומר אדם ומטקס פתיחה חגיגי בהנחיית רז זהבי בו לקחו חלק מנכ"ל מרכז הפועל, יורם ארנשטיין, יו"ר ההסתדרות, אבי ניסנקורן, יו"ר הדריקטוריון, פרסופר בן חמו, ראש עיריית אילת, מאיר יצחק הלוי ואורח מיוחד בדמותו של שר האוצר, משה כחלון.

במסגרת התחרויות הספורטאים יקחו חלק ב-15 ענפי ספורט שונים: כדורגל, קט-רגל, כדורסל, כדורעף, כדורשת, שחייה, שחמט, אופניים, טניס, קליעה למטרה, והשנה גם מירוץ אופניים לבעלי מוגבלויות, הטנדם, אליו יצטרפו השנה גם רצים.

"אלפי עובדים ועובדות מסקטורים מקצועיים שונים מגיעים להתחרות בספורטיאדה על מהת להשיג הישגים במקצועות הספורט המגוונים ובכדי ליהנות מכוחה של תחושת הביחד", בירך יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן והוסיף: "אירוע מיוחד ויוצא דופן זה שהפך ברבות הימים למסורת ומקור לגאווה עבור ההסתדרות, הוא לא רק חגיגה של רוח ספורטיבית וסולידריות אלא גם אחד הסמלים היפים של העבודה המאורגנת. על אף שהגעתם לכאן כדי להתחרות זה בזה, כולכם מנצחים באחדותכם".

ניסנקורן המשיך: "ההסתדרות בראשותי, כתנועה החברתית הגדולה בישראל, פועלת ותמשיך לפעול לקידום החברה בישראל במגוון תחומים, לרבות חיזוק השיוויון, צמצום פערים, הגנה על גמלאים, קידום תעסוקת אנשים עם מוגבלות, צמצום תופעות העסקה פוגעניות ועוד. אנו נושאים על גבנו אחריות גדולה לשינוי המציאות ולא נפסיק לשאוף להגשמת חזוננו ומטרותינו. תודתי נתונה לכל מי שעמל על הפקדת הספורטיאדה".

ראש עיריית מאיר יצחק הלוי הצטרף גם הוא לברכות: "העיר אילת שמחה וגאה לארח שוב את משחקי הספורטיאדה שהפכו למסורת מבורכת ורבת שנים בעיר ומביאים עמם מדי שנה אלפי ספורטאים מכל המגזרים. המשאבים הטבעיים של העיר אילת לצד השקעה במתקני הספורט ברחבי העיר הפכו את אילת בשנים האחרונות לעיר ספורט בינלאומית המארחת אליפויות אירופה ועולם בענפי ספורט שונים לצד תחרויות בספורט עממי וטורנירים. בשמי ובשם תושבי אילת אני מברך אתכם בבואכם וממליץ לכם לנצל את הזמן בין התחרויות השונות ולבקר במרכזי הקניות שלנו, במסעדות, באטרקציות, במקומות הבילוי, בחופי הים וגם בשכונות העיר".

פרוספר בן חמו, יו"ר הדריקטוריון הוסיף: "הספורטיאדה היא פסגת הפעילות הספורטיבית על כל ענפיה. הספורט הוא שפת השלום והאחווה בין כל אומות העולם. לקראת אירועי הספורטיאדה ה-37 אני תקווה, שנצליח לקדם ולטפח את ענפי הספורט, נגיע להישגים ולמצויינות, תוך שיתוף פעולה עם ההסתדרות החדשה ועם כל גורמי הספורט בישראל. ידידי הספורטאים, ברכתי החמה להצלחה ולהישגים שלוחה לכולכם. עלו והצליחו".

יורם ארנשטיין, מנכ"ל מרכז הפועל אמר: "הספורטיאדה הינה אולימפיאדת הספורט של מקומות העבודה בישראל. אלפי ספורטאים וספורטאיות משתתפים בספורטיאדה כסיכומה או פתיחתה של עונת הספורט בעמותות הספורט במקומות עבודה הפזורות ברחבי הארץ. הספורטיאדה משמשת גם כמפגש חברתי מעניין בין ספורטאים הבאים ממגוון חברתי רחב ועשיר והינה כור היתוך חשוב בחברה ישראלית. הספורט במקומות עבודה הינו חלק משמירת מעמדו וכבודו של העובד במדינת ישראל והינו חלק מהתשתית המוצקה שהניחה ההסתדרות ומנהיגיה לדורותיהם. כאן המקום לברך את עו"ד אבי ניסנקורן על בחירתו ליו"ר ההסתדרות החדשה ולאחל לו ולראשי המרחבים ולנבחרי הציבור הצלחה במילוי תפקידם. ברצוני לשלוח תודה לכל המתנדבים הפועלים ללא לאות להצלחתן של תחרויות הספורטיאדה".