עודד נחמן: "זה המפעל הגדול ביותר"

עודד נחמן
עודד נחמן
הספורטיאדה ה-37: עודד נחמן (64) מר"ג מחזיק במספר תפקידי מפתח בספורט הישראלי והכדורסל בפרט, אך יותר מהכל הוא מתרגש מתחרות הספורטאים הישראלים הגדולה בארץ אליה הוא הכי מחובר

סמנכ"ל מרכז הפועל, רכז הכדורסל והקליעה במרכז הפועל, גזבר וחבר בהנהלת איגוד הכדורסל, ובנוסף דירקטור במנהלת ליגת העל בכדורסל ובארגון הבינלאומי של ספורט למקומות עבודה שנקרא c.s.i.t שם משמש כרכז הכדורסל של הארגון. את כל התפקידים האלו נושא על כתפיו עודד נחמן, אך למרות כל העיסוקים שמסביב הוא לא מוותר על הספורטיאדה.

נחמן סיפר על תפקידו וגם על הצמיחה במספר הספורטאים המשתתפים כשאמר: "זו הספורטיאדה התשיעית שלי. כל שנה אנחנו מוסיפים אנשים. כל שנה אנו גדלים בין שמונה לעשרה אחוז. הגענו ל-9,500 איש כשאת עיקר הפעילות מרכז יעקב אבוחצירא. תפקידי בעיקר הוא אחראי טקס הפתיחה. תיאומים, הפקה, משטרה, אבטחה וכל מה שקשור לטקס".

כל שנה מוסיפים ענפים לספורטאים מוגבלים. יש סיכוי שבשנה הבאה נראה אותם בכדורגל או בכדורסל?
"לא יודע אם כדורגל או כדורסל, אך השנה היינו במגעים לשלב אותם במסגרת כדורסל כסאות גלגלים, ובגלל דברים שקרו בתוך ארגון הנכים שגם לא מצאו את הזמן המתאים שיכלו לקחת חלק בזה. אנחנו מבחינתו היינו ערוכים לשלב אותם כבר השנה במסגרת של 2-4 קבוצות, שבמסגרת הליגה שלהם יקיימו את המשחקים בתחילת העונה במסגרת הספורטיאדה. אבל מבחינתם זה לא הסתדר ואני מקווה שבשנה הבאה זה יסתדר. הרעיון הזה מבורך, אני חושב שזה עושה גם להם וגם לנו טוב מבחינת התרומה שלנו אליהם במטרה שירגישו אנשים רגילים. הם מקבלים את אותם התנאים והאמצעים הדרושים. אנו מספקים להם אנשים שיטפלו בהם לכל הצרכים ואני מקווה שהם נהנים".

איך אתה מתרשם עד כה?
"זה פרויקט לא קל מבחינתו. הרבה מאמץ על מנת שהכל יזרום וזה לא כזה פשוט. לדעתי זה המפעל הגדול ביותר. המכביה אומנם באים ספורטאים מבחוץ, אך ספורטאים של הארץ אנחנו המפעל הגדול ביותר שמאורגן פה בארץ".

יש לך מסר לספורטאים?
"צריכה להיות יותר הגינות וקצת פחות ועדות משמעת. זה אומר שלשחקנים אכפת לנצח, אך לא בכל מחיר. אני חושב שהם צריכים קצת לשמור על משחק הוגן וימשיך כך".

כל שנה יש הפתעות וחדשות לספורטיאדה, כך לצפות גם לשנה הבאה?
"אנחנו מקווים. מנסים לחשוב ולגבש צוותי חשיבה איך מחדשים ואיך עושים על מנת שיהיה יותר טוב".