ספורטיאדה משלהם

הספורטיאדה ה-37 | גמר אלוף האלופים כדורסל
לא כוחות: גם השנה הגביע נסע לבנק לאומי קש"ב שפירקה במשחק הגמר של אלוף האלופים את "קבוצת הבת", לאומי קארד 65:33. הבנקאים שלטו מתחילת המשחק ולחצו עוד יותר על הדוושה לקראת הסיום

מכבי ת"א של הכדורסל גרסת הספורטיאדה. גם השנה אף אחת לא יכלה על חניכיו של עדי רחמים שמן השריקה הראו מי בעלי הבית. לאומי קש"ב (קריית שירותי בל"ל) הציגה משחק ריצה נהדר, הגנה אגרסיבית ואחוזי קליעה נהדרים, בעיקר מחוץ לקשת כדי לסיים את הסיפור כבר אחרי 15 (זמן המחצית בספורטיאדה). קש"ב, שניצחה בחצי הגמר את בנק לאומי סניף תל אביב מה שבעיני רבים נתפס כגמר האמיתי 65:52, ונראה כי התחרות קטנה עליה בכמה מידות.

חשוב לציין ולהזכיר שלאומי קש"ב היא אלופת אירופה בכדורסל למקומות עבודה, כמו גם אלופת העולם הטרייה כאשר זכתה בתואר לפני מספר חודשים בריגה בירת לטביה, כך שהיא מגיעה כפייבוריטית מובהקת לכל תחרות. הסגל העמוק שנבנה עם שחקנים כמו אלעד אליהו (שיחק בעבר בהפועל ירושלים), אבי אליהו (בעברו שחקן נבחרת העתודה), קובי אייזיק (שיחק במכבי חיפה), יואב דביר (הפועל עפולה), אורן בן גורן הותיק שהיה בהפועל חולון, וגם אלעד ענבר, השחקן המבוגר בקבוצה (40) שבעבר היה זכה בחשקן השנה במכללות, נותנים לעדי רחמים (שגם לו רזומה די מרשים על הקווים במספר קבוצות) אופציות בלתי נגמרות.


מנגד, שחקניו של אודי בורנשטיין המשמש כמאמן-שחקן בלאומי קארד, וגם מאמן בית"ר ת"א מליגה א', יכולים בעיקר ליהנות מהחוויה. אם היו שואלים אותם בנוגע להגעה לגמר הם היו די סקפטים. אומנם אין להם את הכישרון והניסיון כמו סוללת הכוכבים מלאומי קש"ב, אך משחק לחימה בלתי מתפשר ומחוייבות הביאו אותם לגמר, וכך היה גם מול האלופה הנצחית, רק שהפעם כצפוי זה לא הספיק. אצל המפסידים בלט איתי נברה (היחיד שקלע בדאבל פיגרס) שהראה עוד ניצוצות של יכולת. גם מאיר בן דוד ששיחק בעבר בהפועל חולון וערן מלאך בעברו מבני הרצליה ניסו יחד עם שאר חבריהם, אך כנראה שהשד באמת נורא כל כך.


לוח התוצאות הראה 10:0 לאחר שבע דקות של משחק, כשאלעד אליהו ואבי אליהו עושים ככל העולה על רוחם על הפרקט. שמונה וחצי דקות לסיום הרבע הפער תפח 22:8. ככל שחלפו הדקות פערי הרמות הלכו והתרחבו, ושחקני לאומי קארד לא יכלו לקצב המשחק של לאומי קש"ב. במחצית לוח התוצאות הראה 48:22, מה שלמעשה סגר את הסיפור כבר לאחר מחצית אחת בלבד.


במחצית השנייה לאומי קש"ב הורידו את הרגל מהגז ועדי רחמים אף העלה שחקני ספסל ונתן למנוחה למספר שחקנים. אלכס קביטניצקי שעלה מהספסל סיפק משחק פנים מצויין יחד יואב דביר בלטו במחצית השניה. לקראת הסיום העייפות הכריעה עוד יותר את לאומי קארד וההפרש צמח 65:31 מה שהיה להפרש השיא במשחק, וכאמור בסיום הגביע הולך בשנה השלישית ברציפות לבנק לאומי קש"ב שמביסה את "קבוצת הבת" 65:33.