משה כחלון: "אתם אלה שמניעים את המשק, ורוב המשק נמצא פה"

שר האוצר משה כחלון (עדי מלול)
שר האוצר משה כחלון (עדי מלול)
הספורטיאדה ה-37: שר האוצר היה אחד מאורחי הכבוד באירוע הפתיחה. בנאום שנשא אל מול 10,000 איש ציין את הישגיו בשיתוף פעולה עם ראש העיר אילת

אורח הכבוד שהגיע לפתיחת אירוע הספורט הגדול במדינה, שר האוצר משה כחלון, נאם בפני הספורטאים: "אין דבר יותר נעים לאיש ציבור, בטח לשר אוצר, לראות קהל כזה גדול ורחב, שאמא שלי הייתה אומרת עליו 'בלי עין רעה', שיושב ומשתתף בתחרויות ונהנה עם מאור פנים וטוב לו. יש אנשים שרואם שלאחרים טוב ורע להם. אבל לא כאן. טוב לנו לראות שטוב לכם וזה מה שצריך להיות. לראות אנשים לבושים יפה, מחייכים, נהנים, עם בני או בנות זוג זה מה שאנחנו רוצים".

כחלון המשיך: "אני מודה לאבי ניסנקורן על הכל. יורם ארנשטיין ידידי, מאז בני יהודה שניצחתם אותנו אני לא סולח לך. אבל גם על סולמי ובן טובים, נעבור את זה. יורם, כל הכבוד על המפעל הזה. זה מפעל חיים. לפעמים רואים אנשים שמודים יותר מידי ואומרים להם 'עוד פעם עוד פעם'. חברים, זה מאוד קשה לארגן ערבים כאלה. מי שעובד במלאכה הזו מגיע לו את כל התודות. הוא לא מקבל בונוס ולא אקסטרות. הוא מקבל טיפת הערכה ממי שעומד על הבמה. אז יורם, כל הכבוד!".

שר האוצר המשיך: "פרוספר בן חמו, אני מודה לך מכל הלב על המילים החמות ומודה לך על כל הפעילות שלך, גם כיו"ר הדירקטוריון וגם כיו"ר ועד העובדים. אני חושב שזו הקבוצה הגדולה במשק. אתה יכול להיות גם ראש עיר וגם סגן. תודה רבה לך על הכל. למאיר יצחק הלוי ראש העיר אילת, תודה לך על המילים החמות. פתחנו את חוף 'כצה' ונפתח חופים נוספים לטובת הציבור. אלו נכסי הציבור וחופי הים הם נכסי הציבור ונחזיר אותם לציבור. אנחנו במו"מ מתקדם עם חברת החשמל והצבא ואנו נפנה את הכל. כך צריך להיות".

לסיכום אמר: "הייתה תפיסה שאומרת שההסתדרות והממשלה לא יכולות לעבוד ביחד אלא תפקידן לריב. אני רוצה לומר, שאנחנו במקום אחר ולא רק זה, זה גם הוכיח את עצמו. בפריון, בצמיחה, בתוצאות כלכליות ויכול לעמוד מולי כל איש חדשנות, כל איש מדע ויגיד לי איך הוא מפעיל את הדבר הכי חכם שהוא המציא בלי אנשים. אין דבר כזה. בסוף צריכים איתכם. עם כל הטכנולוגיות וההתייעלות. צריכים את האנשים, וגם ניסנקורן ואנוכי יודעים את זה ולכן אנחנו פה לתמוך בכם גם בספורטיאדה וגם כעובדים וגם כמחוללי צמיחה וגם כאלה שמניעים את המשק. רוב המשק נמצא פה. לכן היה חשוב לי להגיע לאילת. אני לא יכול לומר שעד כה לא נהנתי ואני מקווה להמשיך ליהנות. תהיו ספורטאים, תביאו הישגים, תחזרו הביתה ותמשיכו לייצר. תודה רבה ובהצלחה לכולם!".