אחרי שנה קשה: מפעלי ים המלח כיכבו בספורטיאדה

נבחרת הקט-רגל של מפעלי ים המלח
נבחרת הקט-רגל של מפעלי ים המלח

אפשר להגדיר את השנה שחלפה על מפעלי ים המלח כסוערת במיוחד. הנהלת המפעל הייתה צריכה לפטר 450 עובדים מהרצון להתעיילות בעקבות הטלת המיסים של הממשלה. ברגע שנודע ליו״ר ועד מועצת העובדים, ארמונד לנקרי, על המהלך, האחרון נעמד על רגליו האחוריות ויחד עם העובדים הכריזו- שביתה!

במשך שלושה וחצי חודשים עובדי המפעל לא קיבלו שכר, ולמזלם יו״ר ההסתדרות, אבי ניסן קורן, היה שם כדי לחזק וללוות לאורך כל השביתה. אחרי מאבק מייגע, הגיעו העובדים להסכם ואף עובד לא פוטר.

אחרי שהמאבק מאחוריהם, יצאו 200 עובדים לאירוע הספורט הגדול במדינה ושיחקו בענפים שונים כמו: כדורגל, כדורסל, כדורעף, טניס, טניס שולחן, סנוקר, אופניים ובאולינג. ״אני מאמין גדול באירוע הספורט הענק הזה, גדולתה של הספורטיאדה היא בעובדה שהיא יוצרת מערכת יחסים מיוחדת לא רק בתוך המפעלים אלא גם בין המפעלים כשלכולנו מטרה משותפת לשפר ולהגדיל את מה שעושה טוב לעובד, כל זאת מתוך הנחה שעובד מרוצה הוא עובד טוב יותר״ אמר לנקרי.

״ברמה האישית אני מודה ומתוודה שמירב תשומת הלב שלי הולכת אל הבריאות הגופנית של העובד ופחות על עצמי, אין ספק שבנושא זה יש לי עוד מה ללמוד. אני עובר בספורטיאדה בין הענפים ורואה את הרצינות והאכפתיות של העובדים, את גאוות היחידה שלהם ואת הרצון להביא כבוד למפעל״ הוסיף לנקרי.