מירוץ לזכרו של טום דקל נערך בהשתתפות מאות ספורטאים: "העם שלנו יודע לשלב גם שמחה וגם עצב"

משתתפים מגילאים שונים ובמקצים מגוונים לקחו חלק. אימו של דקל: "מחבר בין אנשים ותורם להעצמה אישית". ראש עיריית אילת: "משלבים בין שני ערכים חשובים: הנצחה וספורט"

אחד מהאירועים המרגשים והחשובים בספורטיאדה הוא המרוץ לזכרו של חייל צה"ל, טום דקל, שנערך בהשתתפות מאות ספורטאים בגילאים שונים. בסיום המרוץ כולו נאמה אימו של טום: "המרוץ חשוב מאוד וזה סוג של הנצחה עבור טום שלנו, שלמד באילת, התגייס לנחשון, נהרג בפעילות מבצעית כשהיה חובש קרבי כשהוא בן 20. הוא היה ספורטאי ואיש שמח. בימים אלו אנו מאמינים שהחינוך לספורט והצבת אתגרים מחבר בין אנשים ותורם להעצמה אישית וחברתית, סובלנות, התמדה ונפש בריאה בגוף בריא", תיארה בהתרגשות.

מיד לאחר מכן נאם מנכ"ל מרכז הפועל, יורם ארנשטיין שהצביע על חשיבותו של המרוץ: "העם שלנו יודע לשלב גם שמחה וגם עצב, זה הכוח שלנו". יוזם נוסף של פרויקט ההנצחה הוא ראש עיריית אילת, מאיר יצחקי כשנשא דברים: "אנחנו משלבים בין שני ערכים שמאוד חשובים לנו. מצד אחד הנצחת זכר יקירנו וגם את ערך הספורט בפעולה אחת. אנחנו מחזקים את אילת כאחת מערי הספורט של ישראל. רוצים לקחת את הפנינה של ישראל ולהפוך אותה לאורח חיים בריא יותר. רוצה להגיד תודה למי שנותן ידו להשגת המטר במרוץ כאן. בעזרת השם נעשה, נתמיד ונצליח", סיכם את דבריו.

בסיום שלב הנאומים עלו הספורטאים שסיימו מכל הגילאים לטקס חלוקת פרסים לזוכים במקצים השונים לכל תשואות הקהל באחד מהאירועים החשובים שהתרחשו בספורטיאדה השנה.