כללית מושלמות

הספורטיאדה ה 37 | ענף הכדורשת
ענף הכדור רשת שתופס תאוצה ומתרחב עם השנים תפס מקום מרכזי בין ענפי הספורט המשוחקים בספורטיאדה. אתמול נפתח טורניר הכדורשת באולם הכדורסל ע"ש בגין באילת, ולפי רמת המחוייבות והיכולת נראה כי לנבחרת בנק לאומי צפויה עבודה קשה במיוחד בשמירה על הגביע הנחשק

97 קבוצות בענף הכדור רשת- ללא ספק זהו מספר שלא נתפס גם אצל מארגני התחרויות, אבל בהחלט אחד הנתונים המרשימים באירועי הספורטיאדה ה-37. הענף אשר משוחק רובו ככולו בקרב נשים, עושה רושם של קטגוריית הספורט המתפתחת ביותר שיש לספורטיאדה להציע. כל 97 הקבוצות מחולקות לשמונה דרגים, כאשר עד דרג שלוש ישנם שני בתים ומדרג ארבע צפונה הבנות מתחלקות לארבעה בתים בני ארבע קבוצות בכל בית.

משחקי הגמר המסקרנים ישוחקו ביום שישי, שהפייבוריטית לזכייה היא כמובן הזוכה הגאה משנה שעברה, נבחרת בנק לאומי. לאורך כל היום שוחקו משחקי המוקדמות אשר יקבעו מאיזה מיקום יעלו או יודחו הקבוצות, כשעל פי המתרחש ביום התחרויות הראשון הקרבות הולכים להיות צמודים עד הסוף. רוב המשחקים הוכרעו בשלביהם האחרונים, כשבמגרש המרכזי שיחקו בנות סלקום נגד מקבילותיהן מעיריית תל אביב, מה שנחשב לקרב צמרת לכל דבר ועניין בכדור רשת.

בנבחרת התל אביבית אפשר לציין את שרונה הרשקו, מספר 12 במדים השחורים אשר נושאת על כתפיה עבר עשיר בליגת הכדורעף הישראלית לנשים. למרות הניסיון הרב וסוללת הלוחמות סביבה, נראה כי הדרך אל התואר הנכסף לא תהיה פשוטה, כאשר מלבד נבחרת עיריית תל אביב ישנם מספר קבוצות אשר יקראו תיגר על התואר הנכסף. השתטחות על הפרקט, רוח לחימה ודחיפה אין סופית מכל הספורטאיות, כל אחת לקבוצה שלה, יוצרת אווירה ספורטיבית ומחשמלת כאחד ומבטיחה המשך טורניר מרתק.


אחד המשחקים המסקרנים ביותר שיש לכדור רשת להציע הוא הדרבי בין כללית בית חולים מאיר וקהילה לבין מקבילתה של הכללית בבית החולים ביילינסון. פגשנו את שתי הקפטניות של הקבוצות שיחוו בפנינו את הרגשתן לפני המשחק שעד סיומו ישימו את החברות בצד והתחרותיות תהפוך לדבר העיקרי ביניהן, לפחות עד שהטובה תנצח. דיקלה בידרמן (40) מפתח תקווה ייצגה את כללית בית חולים מאיר וקהילה, וסיפרה על החיבור עם הכדור רשת: "אני משחקת בקבוצה של בית החולים שנה שביעית ברציפות. הגעתי כי רציתי להתקבל לעבודה, והמנהלת ביקשה שני פיצולים. אמרתי לה שאני מאוד מצטערת ושאני משחקת בנבחרת הכדור רשת בקהילה, אז היא ביקשה שאצטרף גם אליהן. אנחנו משחקות פעם בשבוע ופעם בשבוע משחק. נהנות. יש כאן מגוון גילאים, אמהות, צעירות. זו הספורטיאדה החמישית שלי".


מנגד, עמדה קפטנית כללית ביילינסון, ענת בן דב (52), שלמרות החברות רבת השנים תדע לשים את הכל בצד לטובת רגעי התחרות בין שתי הקבוצות: "זו הספורטיאדה השביעית שלי כשחקנית וחמישית כקפטנית. זו חוויה, יש אנרגיה ואנחנו נהנות. מכיוון שהספורטידה יוצאת מיד לאחר פגרה, יוצא שיש לנו מעט זמן לאימונים ומה שאפשר דוחסים ומה שאי אפשר זורמים. הכיף והחוויה זה מה שמעצים את העניין. מאיר היו המנטוריות שלנו. במשך שנים היינו חברות הכי טובות ואנחנו עדיין החברות הכי טובות. אנחנו עולות למשחק לנצח אחת את השניה ואחת ביחד עם השניה והכי חשוב שנשאר תמיד חברות".