כוכבת חדשה במימי הספורטיאדה

320 שחיינים מ-30 ארגונים התכנסו בשעת בוקר מוקדמת לחגיגת שחייה במתחם הבריכה העירונית באילת. בין המשתתפים פגשנו מתמודדים ותיקים וצעירים, נשים וגברים, אבל קשה היה להתעלם מהסיפור מעורר ההשראה של ענבל גנפול מחברת החשמל מחוז דרום

גנפול בת ה-34, סוחבת לקות מולדת שמגבילה את הפעולות המוטוריות של ידה הימנית ובנוסף, סובלת מצליעה קטנה.עד גיל 30 הייתה שם דבר בשחייה הפאראלימפית, השתתפה בשלוש אולימפייאדות, אליפות עולם ובשתי אליפויות אירופה, שם קטפה מדליות זהב וארד. לפני 3 שנים הצטרפה לחברת החשמל במסגרת הפרוייקט לשילוב עובדים עם מוגבלויות שמנהיג יו"ר דירקטוריון חברת החשמל והאלוף בדימוס, יפתח רון טל, והשנה עושה את הופעת הבכורה שלה בספורטיאדה.

בענבל צפינו בהשתאות במקצה גמר 100 מטרים פרפר. לפני העלייה למקפצה, הסתייעה באיש צוות שתמך בה, אך באותן שניות לפני הזינוק, קשה היה לעין בלתי מזויינת להבחין במוגבלות שלה. דקות ספורות יעברו למי שקפצה למים כאלמונית גמורה ועד הרגע בו תעצור את השעונים, ותהפוך לאטרקציה הכי גדולה של יום התחרויות השני בבריכה.

תנועת הפרפר באמצעות ידה השמאלית בלבד הייתה מחזה נדיר כשלעצמו. היא לכדה את תשומת ליבו של הקהל כמו מגנט, אבל הוא מצידו, עוד לא הבין בדיוק מה רואות עיניו. רק לאחר 25 המטרים הראשונים, החלו הצופים לקום בהמוניהם מהמושבים הנוחים ולהריע לכוכבת השעה. בחריצות ובמאמץ יוצא דופן היא פילחה את המים בתנועות נמרצות כדי להדביק את המתחרות שלפניה. הקושי ניכר בעיקר בבריכה האחרונה כאשר העייפות איימה להכריע אותה, אבל במאמץ הירואי הצליחה לסיים את המקצה בכבוד רב. ההתרגשות שאחזה בה כשיצאה מהבריכה רק התעצמה לאור קריאות ההלל של הכרוז ומחיאות הכפיים הרועשות של הקהל הנלהב. לא פחות ממרגש.

"זו ספורטיאדה ראשונה שלי, זה מדהים, הכל מרגיש כמו משפחה אחת גדולה", אמרה לאחר שהצליחה להסדיר את קצב הנשימות במקצת. עוד הוסיפה: " עזבתי בעל אוהב וילד בן שנה ושלושה חודשים כדי להיות כאן וזה מדהים לקבל את כל האהבה מהקהל וכמובן מאמי שיושבת כאן לצדי".

כשנשאלה איך זה מרגיש להיות מקור השראה לאחרים ענתה: "זה מוזר לחשוב על זה אבל זה כבוד גדול. זה מאוד מרגש אותי שילד בא אלי ואומר לי ואוו אני רוצה להיות כמוך, זה עושה לי את כל השנה".