השראה בספורטיאדה ושמה פיני אברמוב

בספורט אפשר למצוא סיפורים נפלאים על ספורטאים עם לקויות שעשו את הבלתי ייאמן והיוו השראה לכולנו. השנה אפשר לצרף אחד נוסף

פיני אברמוב מחברת החשמל הוא בעל לקות מולדת. הוא נולד ללא יד שמאל,עם כף יד קצרה שצמודה לכתף ומוסתרת מתחת לשרוול החולצה. למרות הקושי, החליט אברמוב להפוך את המגבלה, ולא רק שלמנף אותה אלא להוות השראה לכולנו.

הטניסאי בן ה-28 הפך הערב למוקד משיכה בקרב צופים נרגשים, בינהם ויו"ר דירקטוריון חברת החשמל, האלוף בדימוס יפתח רון טל ומנכ"ל הפועל, יורם ארנשטיין, כאשר ייצג בכבוד את חברת החשמל בסיבוב המוקדמות של ענף הטניס בספורטיאדה.

המשחק התעלה לרמה טובה מאוד כאשר אברמוב מפליא ברפרטואר חבטות מגוונות ועם משחק נהדר מהקו האחורי. לא פחות ממרשים היה לראות את היצרתיות שבה התמודד עם חבטת הפתיחה שדורשת שיתוף פעולה של כף יד שמאל כדי לבצע את ההכנה לסרב. לאחר משחק הפכפך שבו ההיתרון נע מצד לצד נכנע בסוף אברמוב 7:5 והודח מהתחרות. ויחד עם זאת, עצם ההשתתפות היא מקור גאווה אדירה לספורטיאדה בכלל ולחברת החשמל בפרט.

כשראיינו את אברמוב הנרגש בתום המשחק, נדהמנו לגלות שהיד החזקה שלו מלידה היא דווקא יד שמאל, אותה יד עם לקות ולא ימין. במילים אחרות, כדי להיות תחרותי נדרשה ממנו עבודה סיזיפית לסגל ולהפוך את היד החלשה הבריאה ליד החזקה. בנוסף, ייחס האחרון את ההצלחה לחברים ולמשפחה שבאהבתם תמיד האמינו בו ונתנו לו את התחושה שהוא שווה בן שווים.

האלוף בדימוס יפתח רון טל, שתמך מהיציע לכל אורך המשחק התמוגג בסיום מההופעה של נציג החברה: "חברת החשמל לקחה על עצמה כחלק מהמחוייבות החברתית שלה לקדם העסקה של אנשים עם מוגבלות ויותר מאשר אנחנו עושים להם טובה הם עושים לנו. אנשים כמו פיני אברמוב עושים את כולנו יותר טובים".