הספורטיאדה הגדולה אי פעם יוצאת לדרך השבוע

פולו קיאק
פולו קיאק
הספורטיאדה ה-37 של מרכז הפועל תיפתח ביום שלישי באילת בהשתתפות 8,600 ספורטאים ב-14 ענפים עם שיאי השתתפות חדשים לנשים, לבעלי מוגבלויות וספורטאים בכלל

מפעל הספורטיאדה של מרכז הפועל ממשיך לשבור שיאים. הספורטיאדה ה-37, שתיפתח ביום שלישי הקרוב באילת תמנה מספר שיא של קרוב ל-9,000 משתתפים, שיתחרו במשך ארבעה ימים ויינעלו ביום שישי עד השעה 17.00.

גם השנה יתחרו הספורטאים ב-14 ענפים, ובולטת במיוחד הנוכחות הנשית, ובמיוחד בזכות משחק הכדורשת. לא פחות מ-1,200 ספורטאיות הרשומות ב-98 קבוצות כדורשת ידרימו לאילת, וזאת כשליגת המאמאנט של הפועל בכלל לא משתתפת הפעם בהיעדר מקום. שחקניות הכדורשת של הספורטיאדה משתייכות לקבוצות של מקומות עבודה. בכדורסל נשים יש מספר שיא של 26 קבוצות.

שיא נוסף הוא במספר רוכבי אופני הטנדם לעוורים, 153 אופניים, וכן מספר שיא של רצים עוורים, 34 רצים. מרכז הפועל שם דגש בשנים האחרונות על טיפוח הספורט לבעלי מוגבלויות שונות וכך זה בא לידי ביטוי גם בספורטיאדה.


רכז הספורט העממי בהפועל והאחראי על הספורטיאדה, יעקב אבו חצירא: "הספורטיאדה היא מפעל הצומח משנה לשנה, והפעם אנחנו גאים לראות כי יש עליה של 5% במספר המשתתפים, שעומד על כ-8,600. בכל שנה אנחנו שוברים שיא, וכך גם השנה יש שיא חדש".


גשם לא צפוי על פי התחזית (בניגוד לשנה שעברה), והאירוע ייפתח עם הטקס המסורתי, כשהפעם האמן האורח במדשאות מלון ספורט הוא הזמר עומר אדם. אורחי כבוד בספורטיאדה יהיו שר האוצר משה כחלון, יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן, וכמובן יו"ר דירקטוריון הפועל פרוספר בן חמו וראש עיריית אילת, מאיר בית הלוי. חברת השטיח המעופף היא האחראית לאכסון הקהל הרב במלונות אילת.

כללית בריאות היא שיאנית הספורטאים - 750 עובדים - ועוד חברות עם נוכחות גדולה הן חברת החשמל, בנק לאומי, בנק דיסקונט.