הטניס שדה מככב בספורטיאדה

אחד הענפים היחידנים היותר מעניינים בספורטיאדה הוא ענף הטניס שהשנה מלקט 39 ארגונים ומפעלים מרחבי הארץ, 175 מתמודדים ב-9 קטגוריות גיל, וקטגורית נשים שמשחקים בשני מתחמים שונים

ביום התחרויות הראשון בחרנו להתמקד בקטוגריית גיל 50+. עם עלות השחר, במזג אוויר נהדר, התקבצו השחקנים הנרגשים במחתם המגרשים של מלון ספורט ופתחו את הסיבוב הראשון עם מוטיבצית שיא ורוח סופרטיבית נהדרת. בין השחקנים המובילים בקטגוריה מצאנו את איתן הרוש הוותיק מכיל באר שבע, שהפסיד בגמר אשתקד, והשנה לבטח ירצה לסיים שלב אחד גבוהה יותר.

כדי להשיג את התואר הנכסף היה עליו לעבור אתה המשוכה הראשונה בשמינית הגמר בדמותו של פיני ועקנין מקופת חולים מאוחדת. האחרון הצליח להקשות על הרוש ומשך אותו למשחקונים מייגעים מהקו האחורי, אך בסופו של דבר נכנע 7:1 ולא היווה סכנה ממשית למועמד הבכיר, שאגב נראה פיזית מצוין.

בתום המשחק שוחחנו עם הפיינליסט של השנה שעברה שהפתיע: "אני כבר מעל 20 שנה בספורטיאדה, באתי דווקא מעולם הכדורגל אבל בגיל 40 הבנתי שכדאי לעבור לענף". עוד הוסיף: "אני מרגיש פיזית טוב מאוד, אני עושה המון אימוני חדר כושר וריצות בערב ומכין את עצמי לאירוע הנהדר הזה".

בינתיים, במגרש מספר 4, נפגשו למשחק חד צדדי נוסף גיל עלימה, החבר של ועקנין מקופת חולים מאוחדת, נגד אבי סילמאן מבנק הפועלים. 20 דקות הספיקו לבנקאי לגבור על איש התפעול ממאוחדת בתוצאה המשכנעת 7:0. סילמאן, שמשתתף כבר מספר שנים בספורטיאדה, ינסה ביומיים הקרובים לשחזר את הישג השיא שלו מהעבר, המקום השלישי והמכובד.

מנגד, החברים הטובים ממאוחדת נותרו עם המחמאות, אבל שמרו על רוח תחרותית, כאשר מיד בתום ההפסד דאגו להירשם למשחקי הזוגות שיתחילו מחר. בתום המשחק שוחחנו עם השניים שהדגישו את הרוח המיוחדת של הספורטיאדה.

"אחד הדברים שלא יודעים שהגיבוש בקבוצות זה משהו אחר לגמרי", אמר ועקנין. עוד הוסיף: "זה לא נופש ולא חופש. יש כאן שילוב של פעילות גופנית לזה שאתה נמצא עם אנשים בקבוצה. אנחנו קבוצה של 6 חברים מגובשים שמושכים אחד את השני וזה השוני בין ספורטיאדה לנופש רגיל. שילוב מנצח!".