הדרבי האשדודי הגדול באמת

עזבו אתכם מכדורגל. דרבי חם ואמוציונלי כמו פעם, בלי כסף, אפשר לראות רק בטורניר הפולו קיאקים של הספורטיאדה

לפני 14 שנים הביא מוריס וייצמן מאשדוד את המשחק המשגע לאחר שקלט אותו באינטרנט. השילוב של חתירה בקיאק עם הבקעת כדורמים לשער הממוקם בגובה סל של כדורסל, הדליק חברים נוספים באשדוד והפך ללהיט במקומות עבודה. בינתיים רק שם.

הקרב הגדול של היום האחרון היה הדרבי של היריבות הגדולות, נמל אשדוד ואלתא אשדוד, המשך למאבקיהן על השליטה בליגה הרגילה. העצבים שיחקו תפקיד ולא היה קל למנהל התחרות, ציון שוקרון, ולשופטים, להרגיע ולהביא את הקרב על הזהב לסיומו.

בסוף, הנמל שמר על התואר עם ניצחון 1:3 על אלתא, ששחקניה מבטיחים לסגור חשבון בליגה למקומות עבודה. שחקני נמל אשדוד, שגם ניצחו בדרך יריבה מושבעת נוספת, עיריית אשדוד, חגגו את השלמת שליטתם בעיר ובספורטיאדה.

מתברר כי אוקריאניה - אוסטרליה וניו זילנד - שולטות במשחק, ואילו באירופה המדינות השולטות הן גרמניה, איטליה וצרפת. בספורטיאדה משחקים פולו קיאקים חוקי כדין למעט הסעיף המאפשר את הפלת היריב למים מחשש כי החותרים שלנו אינם מסוגלים להתרומם בחזרה אל הקיאק. לפחות חלקם.

בישראל משוחק פולו הקיאקים רק במקומות עבודה ובעיקר באגם המלאכותי שבפארק אשדוד. גם לחברות בזק ואלעל יש קבוצות אולם אלעל לא הגיעו הפעם והשמועה אומרת כי הם העדיפו לגלוש על הסאפ בים מאשר להתעמת במשחק הקשוח. כך לפחות חושבים האשדודים.

עיריית אשדוד מסייעת לקבוצות הפולו קיאקים בנוסף לסיוע של הפועל, והן מתקיימות בנוסף לדמי חבר אותם משלם כל חבר. הענף השתלב בעיר במתנסים, בקרב ילדים בסיכון ואצל עולים חדשים מצרפת, וכן במכללת סמי שמעון ניתן כיום לעבור קורס מאמנים המקנה ניקוד בלימודים

ציון שוקרון, שהוא גם מאמן אלתא אשדוד, העלה את מספר אימוני הקבוצה מפעמיים בשבוע לשלוש מאז יצא לגמלאות, ואם כי התואר נשאר עדיין בידי שחקני הנמל, שוקרון מאמין כי העבודה הקשה תשתלם מתישהו. אולי ספורטיאדה 2019?