האיש שעומד מאחורי: יעקב אבוחצירה מסכם את הספורטיאדה

יעקב אבוחצירה (עדי מלול)
יעקב אבוחצירה (עדי מלול)
הספורטיאדה ה-37: בכל שנה הוא מתעסק עם עשרות ספקים, בתי מלון ומקומות עבודה כדי להוריד לאילת 9,000 ספורטאים שישתתפו באירוע הספורט הגדול במדינה: "האירוע עבר בהצלחה"

יעקב אבוחצירה הוא האיש שעומד מאחורי אירוע הספורט הגדול במדינה. במשך שנה שלמה מתעסק בתיאום עם עשרות ספקים, בתי מלון, מקומות עבודה ומוריד למעלה מ-9,000 ספורטאים לעיר אילת כדי להשתתף בספורטיאדה.

בכל שנה המשימה לתפוס אותו לחמש דקות לראיון הופכת להיות כמעט בלתי אפשרית. הפעם, החלטנו לדבר עם אבוחצירה בסיום הספורטיאדה כדי לשמוע ממנו סיכום של אחד מהמפעלים הגדולים שיש בארץ.

"אני יכול להגיד שבאמת עברה ספורטיאדה בצורה חלקה, למרות שינויים שהתבצעו, הגודל של הספורטאים ושל שחקניות הכדורשת במיוחד", אמר אבוחצירה והוסיף: "הגענו ל-1,264 שחקניות. יש לנו בעיה של שעות מגרש, אין לנו מספיק. מיד לאחר הספורטיאדה הזו אנחנו כבר מתחילים בשיחות לגבי שנה הבאה. הענף היחיד שסיים בשעות לילה מאוחרות זה הכדורשת בגלל שעות הפעילות והמשחקים הרבים. יש תחושה שהענף הזה חזר ובגדול. באופן כללי יש עלייה בכל הענפים".

רגע השיא של הספורטיאדה מבחינתך?
"ללא ספק טקס הפתיחה. הבאנו אמן ברמה גבוהה (עומר אדם), אך מהזמרים המובילים בארץ. הייתה התהלבות אדירה של הספורטאים. עכשיו אני בבעיה, לא יודע את מי להביא לשנה הבאה. יחד עם זאת, הספורטיאדה הסתיימה עם פחות תקריות אלימות ופציעות".

ספר קצת על שילוב הספורטאים עם בעלי המוגבלויות.
"כמו שדיברתי על כדורשת שהענף הזה בצמיחה, אני מרגיש שגם בעלי המוגבלויות הולך ועולה. שנה שעברה השתתפו 70 ספוטראים, השנה יש 150, גם ענף ריצה נכנס השנה. זה הולך וגודל".

מה לגבי הספורטיאדה הבאה?
"לפני שבועיים כבר התחלתי לדון עם הבתי מלון על כמות החדרים, על תאריך אפשרי לספורטיאדה, שיחות עם מנהל אגף הספורט, יעקב מלכה, ביררתי איזה מגרשים הולכים להפתח. אנחנו כבר מתכוננים לזו שתבוא עלינו בע”ה בשנה הבאה”.