שנה שלישית ברציפות: בנק דיסקונט אלופת הספורטיאדה בכדורגל

נבחרת הכוכבים של הבנק שכוללת את רוזנקוביץ', רפי סגל, דודו ביטון ואייל בן עמי, ניצחה 3:0 את רשות שדות התעופה של בויטר וחיים מלכה. המשחק בסימן הפרישה של דני מנו, המנהל המקצועי המיתולוגי של הבנק. צפו במשחק

אחד מאירועי השיא של הספורטיאדה התרחש היום (ו') במגרש הכדורגל ברבין. עשרות צופים והמון שחקנים פעילים משני הצדדים, הציגו משחק התקפי, מאוזן ורווי מצבים לשתי הקבוצות שבסיומו מנצחת בנק דיסקונט את הקבוצה שייצגה את רשות שדות התעופה. זו לא הפעם הראשונה שנפגשות שתי הקבוצות בספורטיאדה הנוכחית, במפגש הקודם ניצחה רשות שדות התעופה את בנק דיסקונט (2:1), אבל דווקא האחרונה ידעה לנצח במועד החשוב ביותר: משחק הגמר.

בבנק דיסקונט ניתן לראות קבוצת כוכבים של ממש, כשזו מורכבת משחקנים מובילים מליגה א' או שחקני עבר, כשכולם עובדים פעילים בבנק. בהרכב הקבוצה שיחקו רוזנקוביץ', רפי סגל שהשבוע הצטרף להפועל אזור, ארנון טמיר, דודו ביטון ואייל בן עמי. על הקווים ניתן היה גם להבחין בפיגורה בליגות הנמוכות בדמות שי מאור. את המשחק הקדישו השחקנים למנהל המקצועי המיתולוגי, דני מנו, שהיום פרש מעבודתו בבנק דיסקונט, אולם הצהיר שימשיך ללוות את הקבוצה גם בספורטיאדה הבאה.

מנגד, הקבוצה של רשות שדות התעופה הגיעה לאחר שהרשימה במשחקים שקדמו לגמר, כשהציגה כדורגל שוטף ושובה לעין. בשער הקבוצה ניתן להבחין בעדי בויטר, שחקנה של כפר שלם ובהגנה בלמה המצטיין של מכבי שעריים, חיים מלכה, שפגש כאמור ממול את השוער שמשחק עימו בדרך כלל באותה קבוצה, דורון רוזנקוביץ'.

אם חשבתם שהמשחק יהיה במעמד צד אחד, אז טעות בידכם. רשות שדות התעופה היוותה יריב שקול מאוד לבנק דיסקונט והרבתה לסכן את שערו של רוזנקוביץ'. אולם דווקא בדקות טובות יותר של שדות התעופה, דווקא דיסקונט עלו ליתרון משער עצמי לאחר כדור קרן וזו גם הייתה תוצאת המחצית.

במחצית השנייה שלטה שדות התעופה בצורה מוחלטת במגרש, אך לא הצליחה לתרגם את זה לשערים. ומי שלא כובש, כנראה סופג - בנק דיסקונט ניצלה בדקות הסיום את זה שהקבוצה שבפיגור שלחה המון כלים התקפיים כדי להשוות ועקצה בשתי מתפרצות עם צמד שערים של הרכש החדש של הפועל אזור, רפי סגל.

בסיום המשחק, דיסקונט חגגו ניצחון יקר וחשוב כשהשחקנים מייד רצו אל עבר דני מנו, המנהל המיתולוגי. מנו התייחס לזכייה של דיסקונט: "זה היום האחרון שלי בבנק אבל לא המשחק האחרון. הקבוצה הזו אצלי בלב. אני מאמן כאן שלושים שנה. אני חושב שאין מתוק מזה ואני מאושר".

שי מאור, מאמן דיסקונט, תיאר את התחושות: "להגיע למעלה זה בסדר, אבל לשמור על זה, זה יותר קשה. כל הכבוד לשחקנים ולכולם. זו קבוצה עם חומר שחקנים טובים ואנחנו מאוד מחויבים למשפחה הגדולה של בנק דיסקונט. זה כיף גדול לנצח עבור מקום העבודה שלך".

את הגביעים למקום הראשון והשני העניק ריקי בכר, יושב הראש היוצא של מרכז הפועל, ויושב ראש וועד עובדי בנק דיסקונט, שבירך את שחקני שתי הקבוצות על משחק ספורטיבי והוגן. בכר התייחס לזכייה של דיסקונט: "זה התמדה, חבר'ה שנותנים את הנשמה. משנת 1971 הקמנו את תחרויות הכדורגל, הצטרפנו אלינו בעבר שחקנים של ליגת העל - אנחנו אוהבים לשחק ועושים כבוד לכולם. הקבוצה הזו היא ווינרית ומגיע להם, הם אנשים מדהימים".