אור אדום חזק

מועדון ההתעמלות הפועל אור יהודה צמח יד ביד עם מרכז הפועל מאז ההתחלה לפני חמש שנים. כיום כבר יש בעיירה אלופת ישראל בהתעמלות מכשירים, מחזיקת גביע האיגוד ושלל כישרונות המחכה להתבלט באליפות ישראל הקרובה. ויש כבר אפילו תחרות מקומית: אליפות אור יהודה הפתוחה

נדיר למצוא את אור יהודה על מפת הספורט אבל תחרות גביע איגוד ההתעמלות בסוף השבוע האחרון הבליטה מועדון חדש בענף התעמלות המכשירים האולימפי, הפועל אור יהודה. חמש שנים מאז שהזוג, טל ונריה סהר, לקח חוג ילדות סטנדרטי והפך אותו למועדון של ספורט הישגי, צעד צעד בסיוע מרכז הפועל, עלתה העיירה על המפה ועכשיו כבר יש התרגשות וציפיות לקראת אליפות ישראל הקרובה ובכלל לקראת העתיד

טל היתה מתעמלת בקריית אונו, וכמאמנת היא קלטה פוטנציאל בחוג הקטן הממוקם באולם ספורט של חטיבת ביניים באור יהודה. "היו שם ילדות מוכשרות והחלטנו לפתח את העניין למרות בעיות תקציב. נלחמנו על כך וקנינו מכספנו האישי קורה ושולחן קפיצות רק מתוך שיגעון להתעמלות ואהבה לתחום. המתנס סיפק את המקבילים לאחר שקלט את הרצינות שלנו, והחוג התחיל להתפתח עד שכיום יש לנו מתעמלות בכל דרגות הגילאים, עד בוגרות".

ואמנם משטח אמיתי לתרגיל קרקע עדיין אין באולם הכדורסל של החטיבה, אבל אולם חדש נמצא בשלבי הקמה כך שמועדון ההתעמלות יקבל לידיו הבלעדיות את האולם הישן וגם משטח חדש צפוי להגיע.

מ-30 ילדות צמח המועדון ל-300, כולל קבוצת בנים, כולל קבוצת אקרובטיקה. מתעמלות הנבחרת מתאמנות ארבע שעות ביום, ופעמיים בשבוע גם אימוני בוקר תחת צוות המאמנות שגדל אף הוא.

בשנה שעברה חגגו באור יהודה את זכייתה של אגם גדסי באליפות ישראל בגיל 11, האלופה הראשונה מהמועדון, שאף זכתה כפרס להשתתף יחד עם המאמנת סהר במחנה אימון של ההתאחדות האירופית באיטליה.

בגביע האיגוד בסוף השבוע בהדר יוסף סיימה שיר קטן ראשונה בקרב-רב גיל 16, וליאן אביבי סיימה שניה בתחרות לגיל 15. פרט לייצור מתעמלות איכותיות החל המועדון לארח תחרויות, ובל"ג בעומר תתקיים אליפות אור יהודה הפתוחה בהשתתפות מועדונים מכל רחבי המדינה. היעד המקצועי שלאחר מכן: אליפות ישראל.

טל סהר: "עשינו דרך ארוכה, והרבה מכך יש לציין, בזכות מרכז הפועל, שהיו מדהימים, קשובים לצרכים שלנו, ותמיד סייעו בפתרון בעיות לאורך כל הדרך ובמיוחד מנהלת אגף ספורט, כנרת צדף, שתמיד נמצאת שם בשבילנו עם פתרונות".