V15

(קרדיט: לילך ווייס)
(קרדיט: לילך ווייס)
(קרדיט: לילך ווייס)
(קרדיט: לילך ווייס)
(קרדיט: לילך ווייס)
(קרדיט: לילך ווייס)
(קרדיט: לילך ווייס)
(קרדיט: לילך ווייס)
(קרדיט: לילך ווייס)
(קרדיט: לילך ווייס)
(קרדיט: לילך ווייס)
(קרדיט: לילך ווייס)
שבע שנים אחרי האיחוד בין מטה אשר ועכו, חגגו השבוע בעיר ובכפר דאבל שני ברציפות, כולל צלחת מספר 15, שמכתירה את הפועל מטה אשר עכו כמועדון הכדורעף המעוטר ביותר בכל הזמנים, 81 שנים לאחר המשחק הרשמי הראשון בגליל המערבי. היור מיכאל קישון: "הפועל והחולצה האדומה הם בדי אן איי של המועדון"

היו הרבה ימים יפים במועדוני הכדורעף של הקיבוצים כפר מסריק, אילון ובעיקר עין המפרץ, אבל הגליל המערבי הפך לאימפריית כדורעף עם הקמת הפועל מטה אשר על ידי ראש המועצה יהודה שביט ז"ל לפני 15 שנים. האיחוד עם הפועל עכו, שנחתם לפני 7 שנים עם ראש העירייה שמעון לנקרי, הניב רצף מדהים של 7 גביעים ו-6 אליפויות, כשהאחרונה שבהן, השבוע, חוללה רשמית מהפך בטבלת התארים של כל הזמנים, כשהפועל המעפיל האגדית נדחקה אל המקום השני.

האדומים ניצחו בכפר סבא את הירוקים 1-3 והשלימו בכך ניצחון 1-3 בסדרת האליפות כדי לחגוג אליפות מספר 15 לאחר שחגגו השנה גביע מספר 12, בדיוק כמו המעפיל, אלא שהאחרונים נותרו עם 14 אליפויות. הכל נשאר בהתיישבות העובדת של הקיבוצים והמושבים? לא בדיוק, כך על פי יור המועדון מיכאל קישון.

קישון: "הכניסה של העיר עכו לאיחוד היתה חשובה להצלחה. כשהקמנו את הפועל מטה אשר אחרי משבר כספי גדול אמנם התקדמנו, אבל רק אל מקומות 3-2 בערך. מאז האיחוד עם עכו התחיל רצף התארים הנוכחי. יש לציין שגם הצעירים והצעירות בעכו חווים כיום את הכדורעף במוסדות החינוך. זוהי פעילות משותפת של עיר וקיבוצים סביבה, והיא חשובה מעבר להישגים הספורטיביים. אנחנו מראים שאפשר לעבוד ביחד, בחבל ארץ רחוק ממרכז המדינה. על ידי איגום משאבים אפשר להצליח".

ועדיין, למרות איחוד הכוחות הכלכליים של 32 יישובים ועיר אחת, מטה אשר עכו כבר לא יכולה היתה להשתתף העונה בגביע אירופה, ואם לא תהיה תמיכה מיוחדת מצד ספונסר, זה לא יקרה גם בעונה הבאה למרות הרצון העז של המועדון להצליח גם באירופה.

קישון: "ננסה להשיג את התמיכה הדרושה כדי לייצג את הכדורעף הישראלי באירופה. אנחנו מאוד רוצים מפני שכך מתקדמים גם מקצועית. אנחנו מעוניינים גם להקים פנימיית כדורעף על מנת ליצור את התשתית להצלחות הבאות אבל גם לשם כך נדרש עוד כסף".

המאמן נועם כץ, שמזוהה עם הצלחות העשור האדומות, היה מאושר במיוחד מהדאבל: "חשבנו בתחילת העונה שתחול ירידה אבל בסוף זה היה דאבל מתוק במיוחד. עמדה מולנו קבוצה טובה מאוד, הפועל כפר סבא, וההפסד שהיא הנחילה לנו בבית במהלך סדרת האליפות מאוד איכזב והדאיג כאן את כולם. החג בעצם לא התחיל כאן בצפון עד שלא חזרנו לסדרה, ניצחנו וזכינו. לא היתה העונה שליטה מוחלטת שלנו, ומה שניצח בסוף זה האופי של השחקנים והמועדון".

מה שבטוח, מדובר בסיפור הצלחה של שילוב ספורט וקהילה. השבוע בכפר סבא נאלצו כמאה אוהדי המטה לשוב הביתה לפני המשחק מכיוון שהאולם כבר היה מלא. רק מאתיים אוהדים זכו להיכנס ולחגוג בסיום. לשם כך התקיימה אמש חגיגת אליפות עבור האוהדים בקיבוץ אילון כדי שיוכלו לראות מקרוב את הצלחת ה-15 של חבל הארץ בו משחקים כדורעף מאז 1938.

מרכז הפועל היה ונשאר תמיד אחד התומכים הגדולים של הספורט באזור בכלל והכדורעף בפרט. קישון: "שיתוף הפעולה בין מטה אשר עכו לבין מרכז הפועל הינו מצוין אנחנו נעזרים בהפועל במגוון נושאים ובעת הצורך גם בתמיכה כספית. הפועל והחולצה האדומה הם בדי אן איי של המועדון".