20 אלף רצות ורצים במרתון ירושלים

(פלאש 90)
(פלאש 90)
(פלאש 90)
(פלאש 90)
(קפוצינסקי)
(קפוצינסקי)
מרכז הפועל הוא מנותני החסות לארוע הענק שחוזר אל הנופים המיוחדים אחרי שנת הפסקה עם שלל מקצים, פרסים ותרומה חברתית עשירה

 מרתון Winner ירושלים העשירי יתקיים מחר (שישי, 6 בבוקר עד 2 בצהריים) לאחר שנדחה בשל מגפת הקורונה. כ-20 אלף רצים כבר הבטיחו את מקומם ונרשמו למקצים השונים של המרתון. מדובר באירוע הספורט הגדול ביותר בישראל שבמסגרת הנחיות משרד הבריאות ועל פי תקנות התו הירוק החדש.

מרתון Winner ירושלים הבינלאומי ה-10 שהיה אמור להתקיים בחודש מרץ 2020 ונדחה בשל התפשטות נגיף הקורונה, יתקיים כסדרו ויציע שישה מקצי ריצה לכלל הגילאים ודרגות קושי שונות, ביניהם: מרתון מלא, חצי מרתון, 10 ק"מ, 5 ק"מ, מרוץ משפחות ומרוץ קהילות.

מנהל אגף הספורט בעיריית ירושלים, איציק קורנפיין: "סוף סוף ארוע גדול בירושלים אחרי שנתיים וחצי, מאז מרתון 2019. אנחנו רואים שהרצים מתרגשים לחזור. מכיוון שמגבלות הקורונה לא מאפשרות הפעם לארח רצי עלית מחו"ל, ייהנו הפעם הישראליות והישראלים מהפרסים הכספיים הראשיים".

על שיתוף הפעולה עם מרכז הפועל אומר קורנפיין: "מרכז הפועל שותף עמנו בהרבה אירועים בעיר, בספורט ההישגי ובספורט העממי, בהתאם לערכים שחרט על דגלו. יש שיתוף פעולה נהדר בין עיריית ירושלים לבין מרכז הפועל ואנחנו שמחים על כך".

אל הרצים יצטרפו השנה גם נציגים ואצנים מיחידות צה"ל, קבוצות ריצה מובילות ממרכזי הרפואה השונים בישראל: איכילוב, שערי צדק ושיבא נרשמו גם הם. יחד איתם ירוצו עמותת עדי לילדים וצעירים עם מוגבלויות, ועמותות נוספות כגון: שלווה, האגודה למלחמה בסרטן, יחד, המרכז לחיילים בודדים על שם מייקל לוין, קרן קובי מנדל, עמותת שק"ל, מרכז צומת ועוד.
משה ליאון, ראש העיר ירושלים: "לאחר הפסקה של מעל שנה אנחנו חוזרים עם מרתון ירושלים המסורתי . המרתון עם הנופים היפים בעולם."

מרתון ירושלים כולל מסלול בנוף עוצר נשימה, המשלב אתגר לרצים ונופים מרהיבים המספרים את סיפורה של ירושלים לאורך היסטוריה של 3000 שנות קיומה של העיר: מוזיאון ישראל, בית המשפט העליון, משכן נשיאי ישראל, חומות העיר העתיקה והרובע הארמני, מגדל דוד, תיאטרון החאן, בריכת הסולטאן ועוד.

מנכל מרכז הפועל יורם ארנשטיין: "אני מברך את משתתפי מרתון ירושלים ומאחל להם ליהנות ולהצליח ממרוץ מיוחד בעיר מיוחדת. נעלה את ירושלים על ראש שמחתנו ונאחל לפרנסיה ובראשם ראש העירייה משה לאון, מנכל העיריה איציק לארי ומנהל רשות הספורט איציק קורנפיין הצלחה בארוע מרכזי  זה".