150 מתאבקים מ-5 מדינות בטורניר מלכוב ה-4

מועדון ההאבקות הפועל כפר גלים יארח ביום שישי הקרוב את טורניר ההאבקות הבינלאומי ה-4 עש סרן שמולי (מולי) מלכוב, לצעירים מגיל 12 עד 15, בחסות מרכז הפועל. 150 ספורטאים מ-5 מדינות יתחרו על גביעים, מדליות ופרסים בכפר שמארח את המשתתפים גם למחנה אימונים לפני ואחרי התחרות הנקראת על שם חלל מלחמת יום הכיפורים שלמד בפנימייה

הפועל כפר גלים מונה 35 מתאבקים צעירים, בסגנון חופשי ובסגנון יווני-רומי, הלומדים בפנימייה של הכפר. המועדון קיים כבר 12 שנים ומאפשר עיסוק חינוכי ומהנה כאחד בספורט אולימפי עבור ילדים - עולים חדשים, אשר לחלקם אין הורים בישראל ובכלל.

מדובר בסיפור הצלחה ספורטיבי של המאמן הראשי ודים ליברמן וראשי המועדון והספונסרים, דוד מלכוב, אשר התחרות נקראת על שם אחיו, ושמואל קרני, אשר בחברה שלו עובד ליברמן. כל פעילות ההאבקות נעשית בהתנדבות ומתוך תחושת שליחות, ומרכז הפועל מסייע מדי שנה לטורניר שהפך למסורת.

ליברמן: "אצלנו אין הורים שיכולים לשלם עבור חוג. אנחנו עושים הכל עבור הילדים האלה, שלבסוף מתגייסים ומתנדבים כולם לצנחנים, גולני או יחידות קרביות אחרות. כולם רק בקרבי. שלושה מתאבקים הופיעו באליפות אירופה לקדטים ולתלמידים, ויש לנו גם שני אלופי ישראל. היו בפנימייה כבר הרבה ענפי ספורט אבל ההאבקות היא הענף שמחזיק הכי הרבה והכי חזק מבין כולם".

אל התחרות ומחנה האימון יגיעו השנה ספורטאים מרוסיה, אוקראינה, ליטא ומולדובה, המדינות מהן גם מגיעים רוב העולים החדשים הנקלטים בכפר השוכן במועצה האזורית חוף הכרמל. מכל רחבי ישראל הבטיחו 17 מועדונים השתתפותם בתחרות, מערד ובאר שבע בדרום ועד נצרת עלית וכרמיאל בצפון.

טקס הפתיחה ייערך ביום שישי בשעה 10.30 בבוקר, ולאחר מכן התחרות עצמה עד שעה 16.00.