100 אלף דולר מחכים בטבריה

מרתון טבריה (עיריית טבריה)
מרתון טבריה (עיריית טבריה)
(עיריית טבריה)
(עיריית טבריה)
פרס ענק לרץ שישבור את שיא מרתון טבריה - אליפות ישראל במרתון - במהדורה ה-41 שתתקיים בחודש הבא. מרכז הפועל מעניק חסות. מנכ"ל הפועל יורם ארנשטיין: "גאים להיות שותפים לארוע הבינלאומי החשוב"

מרתון Winner טבריה הבינלאומי מציין השנה 41 שנה לקיומו ומרכז הפועל, גם השנה, הוא מנותני החסות. זהו האירוע העירוני הגדול ביותר בטבריה, המשמש חוויה ספורטיבית וחברתית, המרתון הוותיק בישראל (ומהוותיקים בעולם כולו). 

שיא המרתון נקבע לפני 5 שנים (בשנת 2012) על ידי פטריק טאמבווה מצרפת, שעצר את השעונים על 02:07:30. שובר השיא של טאמבווה יזכה לפרס כספי של 100,000 דולר, מתנת ווינר טוטו ועיריית טבריה.

מרתון Winner טבריה הבינלאומי הידוע בעולם בכינוי Sea of Galilee Marathon יוזנק ביום שישי ה-05/01/18 וצפוי לארח השנה כ-5,000 רצים ורצות ב-3 מקצים שונים: מרתון מלא, 10 ק"מ כשלראשונה מתקיים גם מקצה חצי מרתון.

גם השנה יחלוף המרתון לצד חופי הכינרת, והרצים יוכלו ליהנות ממסלול נוח לריצה ומאווירה קסומה. למרתון נרשמו כבר מעל 2,000 משתתפים מישראל ומחו"ל. מלבד המקצה המלא של המרתון 42.195 ק"מ, יתקיימו השנה מקצים נוספים: חצי מרתון, מקצה תחרותי 10 ק"מ ומקצה בתי הספר לילדים - קילומטר אחד.

יורם ארנשטיין, מנכ"ל מרכז הפועל: "כמדי שנה, מרכז הפועל, שהינו שותף מלא יחד עם עיריית טבריה ואיגוד האתלטיקה בארגון מרתון טבריה, שמח על הגעתם של הרצים כדי להשתתף באחד המרתונים המהירים בעולם. מרכז הפועל גאה להיות שותף במרתון זה כמו בעשרות אירועים עממיים אחרים ברחבי ישראל. אנחנו מאחלים לכם הנאה מלאה מהמקצים השונים, מהנוף הנפלא ומהאווירה המחבקת של העיר טבריה ושל מארגני המרתון. היו ברוכים ובהצלחה".

יוסי בן דוד, ראש עיריית טבריה: "אנו מצדיעים לאלפי הספורטאים המדהימים שנרשמו לאתגר לרוץ לאורך קו המים מול הנופים המדהימים של טבריה, הכנרת והרי הגולן. אנו נערכים במלוא הכוח לקיומו של המרתון מס' 41 במטרה להמשיך להשתפר ולשפר ולהפוך את מרתון טבריה לגדול יותר, מהיר יותר ואיכותי יותר. המרתון ממומן ברובו מתקציב עיריית טבריה ובעזרת טוטו ווינר, משרד התרבות והספורט, מרכז הפועל ומשרד התיירות הצלחנו להפוך אותו לאירוע החשוב והמרכזי של העיר טבריה ואזור הגליל. מדובר באירוע חברתי מן המעלה הראשונה. אין עוד עיר בסדר גודל של טבריה שמקיימת אירוע ספורטיבי מרכזי רחב היקף שכזה כבר 41 שנה ברציפות. השנה החגיגות מתחברות גם לציון 70 שנה להיווסדה של מדינת ישראל ו-70 שנה לשחרורה של העיר טבריה, שהייתה העיר המעורבת הראשונה ששוחררה במלחמת העצמאות".