1,000 כלי שייט לפתיחת האביב

(פייסבוק אמנון ארז)
(פייסבוק אמנון ארז)
(פייסבוק אמנון ארז)
(פייסבוק אמנון ארז)
(פייסבוק אמנון ארז)
(פייסבוק אמנון ארז)
שיוט האביב ה-16 ע"ש אסף אסולין יוצא לדרך בחסות מרכז הפועל והוא כולל את אליפות ישראל לנוער בכל הדגמים, וכן יאכטות, קיאקים ומשט צופי ים. המועדון המארח, הפועל תל אביב, תולה תקוות בשני צוותי מפרשיות 470 נשים לטוקיו 2020

ארועי שיוט האביב ה-16 על שם רב סרן אסף אסולין ז"ל ייפתחו כבר ביום שישי הקרוב ויגיעו לשיאם עם אליפות ישראל לנוער בדיוק בעוד שבוע (יום שני). מועדון הפועל תל אביב מארגן את הארוע ביחד עם עיריית תל אביב, מרכז הפועל מעניק חסות, וכך מול חופי תל אביב יפליגו קרוב לאלף איש באירועים השונים לזכר אסף ז"ל, שנפל בעת מילוי תפקידו בשכם במהלך מבצע חומת מגן.

אליפות ישראל לנוער תתקיים במשך שלושה ימים ובה ישתתפו 580 שייטות ושייטים בכל הדגמים כל יום החל מ-11 בבוקר. טקס הסיום יתקיים ביום האחרון של התחרות בשעה 17.00 ברחבה שליד בריכת גורדון.

שיוט האביב ייצא לדרך כבר בסוף השבוע הקרוב עם שיוטי יאכטות בים וקיאקים בירקון, ועם משט גדול של תנועת הנוער צופי ים, שם שימש אסף ז"ל כמדריך. אביו, אמנון ארז, הוא חבר הנהלת הפועל תל אביב.

מועדון השייט של הפועל תל אביב, שם גלש אסף ז"ל על גלשן רוח בהיותו נער, מארח מדי שנה את כל צעירי הענף מראש הנקרה ועד אילת, המתמודדים על תואר לאומי ומקום בנבחרות ישראל של הדגמים השונים.

יהודה מעיין, יו"ר המועדון: "הפועל תל אביב הוא מועדון בצמיחה בשלוש השנים האחרונות. המנהל אייל המבורגר מוביל את המועדון ואנחנו מחזירים עטרה ליושנה עם הרבה צעירים מוכשרים".

מעיין, לשעבר יו"ר איגוד השייט, שטיפח בעבר את חלוצות דגם ה-470 האולימפי, שני קדמי וענת פבריקנט (4 באולימפיאדת סידני 2000) ועוד, מצמיח גם כיום את הדור הבא של הנשים בדגם זה עם שתי הגאיות 470 המועמדות להגיע לטוקיו 2000: גיל כהן ונויה ברעם. כהן כבר הפליגה במשחקים האולימפיים עם נינה אמיר, שהפעם חברה אל ברעם, ואילו כהן מפליגה יחד עם נועה לסרי. שני הצוותים הם תולדה של שיתוף פעולה עם הפועל שדות ים והפועל חיפה.

מעיין על נבחרת ה-470 של הפועל תל אביב: "הן המובילות בישראל ואני מעריך שתהיה לנו נציגות באולימפיאדת טוקיו בזכותן".