ותיקי הפועל בפעילות ללא לאות

ותיקי הפועל
ותיקי הפועל
הסתיים כנס ותיקי הפועל בים המלח עם דגש על ההכנות לריו 2016, וכבר מתוכננת תחרות המסטרס לשחיה בסלובקיה, אבל לא לפני פגישה עם גרשון שפע בעמק חפר. סולומון סטולר, יור ארגון ותיקי הפועל: "העיקר בכל פעילות הוא בזיקה להפועל"

ארגון ותיקי הפועל פעיל במרץ רב שלא היה מבייש את צעירי הפועל בשום ענף. לאחרונה נפגשו הפעילים לסמינר בין המלח, שהחל כל בוקר בפעילות ספורטיבית בענף שהולך ותופס יותר ויותר פופולריות והפך לשגעון, הליכה נורדית, תחת הדרכה מקצועית של מדריכה מוסמכת.

לאחר מכן נערכו הרצאות, שהבולטת בהן היתה מפי חבר הנהלת הוועד האולימפי בישראל ומנכ״ל מרכז הפועל, יורם ארנשטיין, לקראת אולימפיאדת ריו 2016 בקיץ הקרוב. יורם הרצה בעיקר על הכנות נבחרות ישראל בענפים השונים, וכולם מקווים להרצאה בשנה הבאה, בכנס ים המלח ה-5, שהנושא שלה יהיה סיפור המדליות של ישראל בריו.

לפני כחודשיים התקיים כנס באילת, בחודש הבא יסיירו הותיקים בעמק חפר, שם ייפגשו עם אגדת השחיה, גרשון שפע, ובחודש יוני יתקיים סיור בעקבות מורשתו של המרגל אלי כהן, ברמת הגולן. סיורים יש גם מחוץ לארץ, ולאחר שביקרו בקפריסין וברוסיה, בעיר סן פטרבורג, מתוכנן סיור לסלובקיה שם גם יתקיימו תחרויות מאסטרס לשחיה.

מועדון הותיקים מקיים גם פגישות שבשגרה במועדון הותיקים השוכן באולם דאבליסטית הכדוריד, הפועל ראשון לציון, שם מדברים הן על נוסטלגיה והן על העתיד, ושומעים הרצאות בנושאים מגוונים ולא רק על ספורט. מועדון דומה נמצא בשלבי הקמה בבאר שבע.

והעיקר, על פי יו״ר ארגון ותיקי הפועל, סולומון סטולר: "עיקר הפעילות היא תמיד בזיקה להפועל. אם בפגישות בחו"ל עם נציגי ספורט הפועלים, ואם בפעילות ספורטאי הפועל בישראל".