"שיחקנו עם הלב"

בני הרצליה (עודד קרני)
בני הרצליה (עודד קרני)
אללד אקוניס ושרון דרוקר
אללד אקוניס ושרון דרוקר
ניצן חנוכי (עודד קרני)
ניצן חנוכי (עודד קרני)
(מוטי יערי)
(מוטי יערי)
(מוטי יערי)
(מוטי יערי)
(מוטי יערי)
(מוטי יערי)
הקפטן הוותיק של בני הרצליה, ניצן חנוכי, מספר על מבצע החזרת הקבוצה אל ליגת העל, שזהו מקומה הטבעי. המאמן המעוטר שרון דרוקר הוחתם בקבוצה המשתייכת למרכז הפועל, והיור אלדד אקוניס מסכם: "היה חשוב לנו להחזיר את בני הרצליה לקדמת הכדורסל הישראלי"

אחרי עונה אחת של היעדרות מליגת העל בכדורסל, בני הרצליה עמדה העונה במטרתה, סיימה ראשונה בליגה הלאומית והעפילה לליגת ווינר סל. הרצליה הייתה במשך עשרות שנים חלק מצמרת הכדורסל הישראלי, כשבסיום עונת 2019 ירדה לליגת המשנה.

החבורה ההרצליינית סיפקה העונה כדורסל מלהיב וקירבה את ציבור אוהדי הכדורסל בשרון אל אולם היובל, עם תלכיד מגובש ששילב זרים, ישראלים צעירים וישראלים ותיקים.

במשך כל העונה דורגה הקבוצה באחד משני המקומות הראשונים בטבלה, המובילים להעפלה לליגת העל. בשל משבר הקורונה, החליטה הנהלת איגוד הכדורסל לסיים את כל הליגות שבהפעלת האיגוד, כך שהמיקומים בזמן הפסקת הליגות ייחשבו כסופיים, ועל פיהם נקבע שבני הרצליה סיימה את הליגה במקום הראשון ותעפיל לליגת העל.

"העונה הזאת היתה מאוד מיוחדת", מספר קפטן הקבוצה, ניצן חנוכי, אחד השחקנים הוותיקים והאהובים בכדורסל הישראלי, ששיחק בעברו בכל נבחרות ישראל. העונה הבאה תהיה השישית שלו בקבוצה.

חנוכי: "אחרי ירידת הליגה הגענו לעונה הזאת חדורי מוטיבציה בידיעה שאנחנו חייבים להחזיר את הקבוצה לליגת על. סבלנו מלא מעט פציעות, והקבוצות ששיחקו נגדנו היו בטירוף כדי לנצח אותנו בגלל הרזומה של המועדון. שיחקנו עם הלב ונלחמנו בכל משחק, ואני מאוד שמח שהצלחנו לחזור לליגת העל ובכך לעמוד במטרה שלנו".

יור הקבוצה, אלדד אקוניס סיפר: "היה חשוב לנו להחזיר את בני הרצליה לקדמת הכדורסל הישראלי בתוך שנה. היינו מתקשים לעשות זאת בלי השותפים שלנו לדרך, ובהם מרכז הפועל שנותן לנו אוזן קשבת וסיוע חשוב ומשמעותי".

בקבוצה גם רשמו הישג משמעותי העונה בגביע המדינה. הרצליה היתה חתומה על אחת מהפתעות העונה של הכדורסל הישראלי, כשהדיחה את מכבי חיפה בשמינית הגמר והיתה רחוקה נקודה מהעפלה לחצי הגמר, לאחר שנוצחה על ידי מכבי ראשון לציון. מדובר בהישג השיא במפעל הגביע של קבוצה מהליגה הלאומית מאז שנת 2011.

לקראת העונה הבאה, בקבוצה מינו את שרון דרוקר, למאמן הקבוצה. דרוקר הוא אחד המאמנים הבכירים בכדורסל הישראלי, כשבין השאר זכה בגביע היול"ב, ביורוקאפ צ'לאנג' ובאליפות בלגיה. כמו כן הוביל את מכבי רעננה לגמר הפלייאוף ואת הפועל אילת ומכבי ראשון לציון לפיינל פור. לאחר חתימתו במועדון, אמר דרוקר: "בני הרצליה הוא מועדון עם המון היסטוריה בכדורסל הישראלי, שבעבר היה חלק קבוע בצמרת הכדורסל הישראלי ולשם אנחנו רוצים להחזיר אותו".