"ננציח את זכרה של יעלי כראוי"

(באדיבות משפחת בובר)
(באדיבות משפחת בובר)
יעל בובר ז"ל הלכה לעולמה בטרם עת ובזמן שהובילה הקמת בית חדש למועדון השייט ההישגי ביותר בישראל, הפועל שדות ים, על שם אביה שמשון בובר ז"ל. יור איגוד השייט ושדות ים גילי אמיר יפעל למען הנצחת זכרה של יעלי במקביל להקמת בית שמשון בחסות מרכז הפועל

בהפועל שדות ים עדיין המומים וכואבים את לכתה בטרם עת של יעל בובר ז"ל לפני כשבועיים, כמו גם בשייט הישראלי כולו, ולגילי אמיר, יור איגוד השייט ומועדון שדות ים, ברור כי זכרה של יעל יונצח: "יעלי היתה מחוברת למועדון, פעילה בשיוט על שם אביה, שמשון בובר ז"ל, שמתקיים בשדות ים בכל חג סוכות, ובנשמתה אוהדת אמיתית של הפועל באשר הוא. האובדן שלה הוא גדול, היא היתה דמות ססגונית ואנו ננציח את זכרה כראוי לה".

שיוט שמשון בסוכות קרוי על שם שמשון בובר, ממייסדי ענף השייט בישראל ויור התאחדות הספורט לשעבר. לאחרונה החלו בקיבוץ עבודות הקמת מרכז לחינוך ימי על שמו, "בית שמשון", בתמיכת מרכז הפועל בין היתר.

המבנה המוקם בימים אלה ישמש בית למועדון הכי מצליח בשייט הישראלי. הבית יכיל ארבע כתות לימוד, סדנת תיקון כלי שייט, חדר ארגון תחרויות בינלאומיות, חדר התכנסות להורים בזמן שהילדים בים ועוד פעילויות. עלות הפרויקט היא 5.5 מיליון שקלים, ובין התורמים רעיה שטראוס ממחלבות שטראוס, שהיתה חניכה של בובר בנהריה. יעל היתה מהוגי רעיון הבית וממייסדיו, והרוח החיה בגיוס הכספים להקמתו עד שנפטרה בשנתה זמן קצר לפני שמלאו לה 47, שבע שנים לאחר לכתו של אביה בשיבה טובה.שי בובר, אחיה של יעלי: "יעלי היתה מנהיגה טבעית והיא ליוותה את הפרויקט. כולנו משפחה של הפועל, ויעלי עשתה הכל כדי לפאר את הישגי שייטי הפועל שדות ים לצד התנדבות פעילה בפעילויות חברתיות וסיוע לספורט".יעל היתה רלשית במינהל האזרחי בעזה באינתיפאדה הראשונה. לאחר מכן ניהלה את גן האירועים של שדות ים, ובשמונה השנים האחרונות שימשה כמנהלת תפעול במרכז היהודי-ערבי לשלום בגבעת חביבה, שבמסגרתו פעלה רבות רבות למען דו-קיום בין שני העמים. בנוסף, ניהלה את סניף מפלגת העבודה בשדות ים ותמכה רבות במועדון השייט, גאוות הקיבוץ.

יהי זכרה ברוך.

תמונות יעלי ועבודות הקמת בית שמשון באדיבות משפחת בובר