"מרכז הפועל מוביל בשחיה הצורנית ללא ספק"

אנסטסיה גלושקוב (הוועד האולימפי בישראל)
אנסטסיה גלושקוב (הוועד האולימפי בישראל)
אנסטסיה גלושקוב, שיאנית ההופעות במשחקים האולימפיים, לאחר טקס פרידה מרגש במהלך אליפות ישראל בה הפגינו מועדוני הפועל שליטה אבסולוטית על הפודיום. גלושקוב כבר עובדת על הכנת דור העתיד

לא עבר זמן רב מאז פרישתה המתוקשרת של השיאנית הישראלית בהופעות במשחקים האולימפיים, אנסטסיה גלושקוב מהפועל ירושלים, וכבר עסוקה הגברת הראשונה של השחיה הצורנית בישראל בטיפוח דור העתיד של הענף ושל הספורט בכלל. אנסטסיה אחראית כיום על תשתיות הצעירים בעבודתה באגף הספורט של עיריית ירושלים, בשיתוף פרויקט אתנה לקידום נשים בספורט ופרויקט פרחי הספורט של משרד התרבות והספורט. מדובר על קידום כל הענפים, וכמובן, גם הענף בו התחרתה.

בסוף השבוע התקיימה בווינגייט אליפות ישראל בשחיה צורנית ואם יש משהו שבטוח נשאר לאחר פרישת אנסטסיה זו הדומיננטיות של הפועל בענף. יבגניה טטלבאום מהפועל יובלים ירושלים, שנחשבת לשחיינית הבכירה בתחום, סיימה ראשונה בתרגילי הסולו עם ציון של 77.2430 והקדימה את טלי אוסטרובסקי מהפועל מזכרת בתיה (74.444). שלישית סיימה אביב בובליל מהפועל פ.מ יבנה (74.346).

בתרגיל הדואט זכו יעל פולקה ועדן בלכר מהפועל גדרות עם ניקוד של 76.400. במקום השני הגיעו אלינה חלמסקי ונטלי קוטיק מהפועל יובלים ירושלים ולשלישי טלי אוסטרובסקי ושלי בובריצקי מהפועל מזכרת בתיה.

אליפות "ארנה" ישראל נערכה בבריכה במכון וינגייט לעיני מאות אנשים. במהלך טקס חלוקת המדליות נערך טקס פרידה מגלושקוב בת ה-32, שהתרגשה מאוד וקיבלה מגן הוקרה מאיגוד השחייה. בדבריה היא הודתה ליור האיגוד לשעבר ויור הפועל ירושלים, נועם צבי, ולאמה, טטיאנה צים, המאמנת הראשית בנבחרת ישראל ובמועדון. פרט לעבודתה בירושלים, אנסטסיה מדריכה שחיה צורנית בהפועל בית שמש, ומעל לכל היא אם לילד בן 4 ומצפה ללידה נוספת שתהיה בשעה טובה.

גלושקוב עם הצלחת (צילום עצמי)

גלושקוב, בעלת תואר ראשון במדעי ההתנהגות ותקשורת: "אני שמחה בחלקי ומרגישה מסופקת לאחר שפרשתי. הטקס היה מרגש, ומשמח היה לראות באליפות כמות של ספורטאיות, דבר שהיה חסר בעבר, בתחילת דרכי. מרכז הפועל מוביל בענף ללא ספק, והוא חזק בתשתיות של הענף. התפקיד החדש מדבר אלי. יש אמנם יותר בנות אך לא גל גדול כפי שציפו שיהיה אחרי המשחקים האולימפיים, אבל אני מאמינה בכוחו של הספורט להוביל לאיכות חיים טובה יותר".