תקווה חדשה

גם גני תקווה עולה על מפת ריצות הכביש בישראל. המרוץ הראשון יוזנק מחר בחסות מרכז הפועל, שמביא את בשורת הספורט לנקודה נוספת על המפה. הארוע קיבל תו תקן רשמי של איגוד האתלטיקה

מרכז הפועל, כחלק ממדיניות הפצת בשורת הספורט וקידום אורח חיים בריא בכל נקודה ונקודה על מפת מדינת ישראל, מעניק חסות למפעל ספורט חדש, מרוץ גני תקווה, שיוזנק מחר (שישי).

יותר ויותר רשויות מקומיות מבינות את חשיבות הספורט העממי ואת הנגשת אורח החיים הספורטיבי לאזרח הפשוט, ואחת הדרכים הפופולריות כיום היא ייסוד מרוץ שנתי הכולל הפנינג משפחתי שמח ומושך. בעיירה הקטנה שבבקעת אונו החליטו להוציא לדרך את המפעל החדש, ומרכז הפועל נענה בשמחה לסייע.

ליזי דלריצ'ה, ראשת מועצת גני תקווה: "מרוץ גני תקווה הראשון הוא חלק מתוך תכנית אב יישובית של מועצת גני תקווה, אשר בבסיסה טמונה השקפת עולם הגורסת כי קהילה בריאה היא יסוד לקהילה משגשגת. תזונה נכונה, ספורט, הפחתת לחצים, כל אלה הם אבני יסוד של אורח חיים בריא, ולצידם ערכים כמו ביטחון אישי, תחושת שייכות, יכולת לביטוי עצמי, מגוון אפשרויות לצמיחה מהווים תשתית מצוינת לאיכות חיים גבוהה יותר. מרוץ גני תקווה מזמין את כולנו, לא משנה באיזה גיל, לקחת חלק בפעילות קהילתית של ספורט והנאה. זוהי הזדמנות מצוינת לשחרר אנדורפינים, להכניס חמצן, להזיז את הגוף ולעורר את הנפש".

ביום שישי יוזנק הארוע עם חלוקת צ'יפים בשעה 5 וחצי, ובשעה 6 וחצי יוזנק המקצה הראשון. הארוע יכלול מיקצים למרחק 10 ק"מ, 5 ק"מ, 2 ק"מ, ומקצה משפחות למרחק 300 מטר. כל משתתף שיירשם דרך אתר המרוץ אל המיקצים ל-10 ו-5 ק"מ יקבל חולצת ריצה מקצועית ומדליה ואילו המיקצה ל-2 ק"מ ללא תשלום.

באתר יחכו דוכני ספורט במחירים מיוחדים, מתחם טיפולים, מתחם בתי קפה, בר מיצים, מוזיקה לאורך מסלולי הריצה ומופעים מיוחדים בפתיחה ובסיום. טקס הסיום, שעה משוערת, יתקיים ב-8 וחצי בבוקר.

המרוץ מוכר כבעל תו תקן של איגוד האתלטיקה בישראל ואי לכך הוא זכה להכרה רשמית בתוצאותיו. מדידת המסלול נעשית על ידי מודד מוסמך מטעם ההתאחדות העולמית למרוצי כביש.

התמונות באדיבות מועצת גני תקווה