תענוג של עונה

(קרדיט: עמוס זבולון)
(קרדיט: עמוס זבולון)
(קרדיט: עמוס זבולון)
(קרדיט: עמוס זבולון)
(קרדיט: עמוס זבולון)
(קרדיט: עמוס זבולון)
(קרדיט: עמוס זבולון)
(קרדיט: עמוס זבולון)
(קרדיט: עמוס זבולון)
(קרדיט: עמוס זבולון)
גם העונה האחרונה נחתמה בטעם מתוק אצל מועדון הכדוריד של הפועל חבל אילות. אחרי העלייה ההיסטורית מהארצית אשתקד, מסיימים הדרומיים במקום השישי בלאומית וממשיכים להסתכל קדימה

אחת ההפתעות הגדולות ביותר של עונת הכדוריד היא גם אחת התופעות המשמחות והחשובות של הספורט הישראלי, ההתברגות של הפועל חבל אילות בליגה הלאומית. הקבוצה,שאך עלתה מהארצית בעונה שעברה, סיימה במקום השישי, ולא רק שהבטיחה מקומה בליגה, היא אפילו לא היתה רחוקה ממשחקי המבחן לליגת העל.

מדובר במועדון ששכן דרך קבע בליגה השלישית והאחרונה, אי שם בפריפריה, אבל כשהמועצה המקומית החליטה לשים יהבה על קידום ופיתוח הספורט באזור בכלל והכדוריד בפרט, הוכיחו המנהלים, המאמנים והשחקנים כי הם מסוגלים לעלות על המפה, וזה קרה תוך שנים ספורות.

מנהל מחלקת הספורט במועצה והרוח החיה מאחורי המועדון, אורן אלמוג: "כשחשבנו בתחילת העונה לאיזה מיקום אנחנו שואפים בליגה, זה בדיוק מה שרצינו, 6-5. לא רצינו להיקלע למשחקי מבחן נגד הירידה ולא שאפנו לעלות ליגה אלא רק להתאקלם. האמת היא שבכמה משחקים היו לנו כמה פיספוסים על שטויות ופיקששנו נקודות שאולי היו מביאות אותנו למבחני העלייה לליגת העל, אבל העיקר זה שתקענו יתד בלאומית".

וצריך לזכור כי מדובר בקבוצה ללא אולם ביתי. רק בחודש הבא יחלו עבודות בניית אולם לקבוצה המתאמנת במגרש פתוח ביטבתה ומארחת את משחקי הליגה באולם בגין באילת מבלי שהיא תתאמן שם כלל. אפילו הקבוצות האורחות המגיעות לאילת מתאמנות בבגין ערב המשחק, בעוד שהקבוצה הביתית מתכוננת במגרש הפתוח שבקיבוץ. התקווה היא שהחל מעוד שתי עונות ייחנך האולם החדש על 500 מושביו.

בינתיים, הקהל מגיע באוטובוס אל משחקי הבית, בהסעות מאורגנות, יוצר אווירה, וגם המקומונים של אילת קלטו את השיגעון ומפרגנים לקבוצה המרעננת של האזור. הניצחונות והשגת משימת ההישארות בליגה גרמו לטעם טוב כשמסכמים באילות את העונה הראשונה בליגה השניה.

אלמוג: "תענוג של עונה. הצעירים השתלבו בהרכב, יש בקבוצה סדר, משמעת, שיטה ואירגון, פשוט כיף של עונה. כעת אנחנו מתכננים את העונה הבאה ומקווים לעלות שלב נוסף ולהגיע לפחות למבחנים לליגת העל בתקווה כי נקבל אישור על התקציב".

מי שאחראי לסדר ולשיטה הוא המאמן הסרבי סרג'ן רונדיץ, כבר עונה רביעית באילות, ועמו השוטר דרקו טודורוביץ שגדל אצלו בסרביה כשחקן וסיים את העונה כמלך שערי הקבוצה. עוד מעמודי התווך, השוער שגיא בוניס שהגיע מהרצליה, ושחקני הבית שהשתלבו בבוגרים, גאוות האזור: גל קדם, האחים ירדן וטל קדמי, וכן אנדי קוגן, ששב מפרויקט גרמניה של איגוד הכדוריד בו נבחרת הנוער שוהה תקופה ארוכה בגרמניה ומתמודדת מול הקבוצות המקומיות על מנת לצבור ניסיון.

אלמוג: "המאמן והשוטר הסרביים כבר סגורים לעונה הבאה, הצעירים כבר מנוסים יותר, ואם נתחזק רק עוד קצת, אפשר להתקדם הלאה".