תמיד זקופי קומה

אברהם חמו, איבונה טוביאס, רחביה רוזנבוים, חנה שזיפי, אסתר רוט שחמורוב, גרשון שפע
אברהם חמו, איבונה טוביאס, רחביה רוזנבוים, חנה שזיפי, אסתר רוט שחמורוב, גרשון שפע
כנס ותיקי הפועל 2017 התקיים היום בתל אביב. פרט למפגש הנוסטלגי השנתי התקיים פאנל ותיקים בו הביעו כמה מגדולי הספורט בישראל את דעתם ודאגתם על הנעשה כיום בספורט. מנכ"ל מרכז הפועל יורם ארנשטיין הודה לוותיקים על פועלם למען הספורט בישראל

כנס ותיקי הפועל הפך כבר למסורת שנתית וגם הבוקר נהנו הוותיקים לחתום את ימי החנוכה במפגש שנתי חם, מרגש ומלא בתוכן. לאחר שעת מפגש על קפה ומאפה בלובי בית אפקה שבתל אביב עברו המוזמנים אל האולם הגדול בו הנחה העתונאי והוותיק בפני עצמו, דני דבורין, את הארוע המרכזי, שהסתיים בארוחת צהריים.

מנכל מרכז הפועל, יורם ארנשטיין, בירך את הבאים והוסיף: "אנחנו רואים כאן את מיטב הנוער של המדינה. אנשים שאחראים על היסטוריה מכובדת ואשר מרכז הפועל מוקיר את פועלם מדי שנה. אתם השגתם תוצאות בתנאי אימון ירודים בהרבה מאשר קיימים היום. אני תמיד נהנה לראות את ספורטאי העבר זקופי קומה, כמותכם, מה שמאפיין ספורטאים בכל גיל, הן בהתנהגות והן ביציבות בחיים. אני מאחל לכולנו שנזכה לראות דור המשך ושהספורט יתקדם גם בעתיד".

קהל הנוכחים כיבד במחיאות כפיים את זכרו של מיכאל לשבסקי ז"ל, מאמן, שופט בינלאומי ורכז ספורט במרכז הפועל, שהלך לעולמו השנה. להבדיל, הקהל הריע לאלוף ישראל בריצת 5000 מטרים וספורטאי מצטיין בענפים נוספים, הפלמחניק יוסף (לוקסי) אוריון יבל"א, שחגג 100.

לצד מופע מתעמלות הפועל חולון בהדרכת המאמנת האולימפית אירה ויגדרוצ'יק, ומופע מוזיקלי של שלוש כנריות, התקיים החלק המרכזי של הארוע, פאנל ותיקים שהביעו דעתם על ספורט בישראל - אז והיום.

כלת פרס ישראל לספורט, פיינליסטית אולימפית בריצת 100 מטר משוכות ושיאנית ישראל בריצת 100 מטר עד היום, אסתר רוט שחמורוב, אמרה בפאנל: "יש כיום לפחות חמש אצניות צעירות ומוכשרות שעובדות קשה ורוצות לשבור את השיא שלי. הבעיה היא שכיום התוצאה הזו עלולה שלא להספיק להעפלה אל השלבים הגבוהים בתחרויות הבינלאומיות הגדולות".

אלופת אסיה בריצה, חנה שזיפי: "משעה אחת של שיעור התעמלות בבתי הספר אי אפשר להצמיח הישגים".

רחביה רוזנבוים, היחיד שזכה באליפות עם הפועל תל אביב כדורגל, הן כשחקן והן כמאמן, הצביע על בעיית איכות מאמנים עבור הגילאים הצעירים, ושעשע את הקהל באנקדוטות מהעבר.

השחיינית האולימפית איבונה טוביאס סיפרה כי עד היום היא שוחה שלוש פעמים בשבוע, כמעט 50 שנה מאז הופעתה במשחקים האולימפיים מכסיקו 68.

מאמן נבחרת ישראל בכדורסל וקצין המשטרה לשעבר, אברהם חמו, הצביע על הבעיה המרכזית בענף שלו: "אתה לא יכול להיות כדורסלן רק על ידי השתתפות באימונים. אתה צריך לשחק בליגת העל, אבל יותר מדי זרים תופסים יותר מדי מקום וזו הבעיה הכי גדולה של נבחרת ישראל בכדורסל".

להתראות בשנה הבאה.