היום תצא לדרך ISRAEL JUMP ה-9

חנה מיננקו (טיבור יגר)
חנה מיננקו (טיבור יגר)
תחרות האתלטיקה הבינלאומית של לידר ירושלים ומרכז הפועל תתקיים בראשון לציון עם מיטב אתלטי ישראל ואורחים מחו"ל

יש פרסים לאתלטים ופרסים לקהל, אבל מה שחשוב בעיקר במהדורה ה-9 של ISRAEL JUMP הוא המרוץ אחר כרטיסים לאולימפיאדת ריו 2016 וליורו 2016 באמסטרדם. מה שהתחיל כתחרות קפיצות קטנה אותה ארגן אלוף אירופה אלכס אברבוך בהשפעת עמיתו, שיאן העולם לשעבר בקפיצה במוט, סרגיי בובקה, הפך להיות תחרות בינלאומית חשובה, הגדולה בארץ פרט לאליפות ישראל, ומרכז הפועל פורש חסותו על הארוע החשוב.

מרק אייזנברג, היו"ר והספונסר הראשי של אתלטי לידר ירושלים, שם משמש אברבוך כמנהל מקצועי, שדרג השנה עוד יותר את התחרות מבחינת משתתפים ופרסים. התחרות של בובקה בדונייצק, אוקראינה, עיר הולדתו, הפכה לשם דבר, ובשנה שעברה שבר רנו לאווילני את שיאו העולמי האגדי של בובקה לנגד עיניו בתחרות זו.

אולגה לנסקי תנסה להידבק אל ויקטוריה זיאבקינה מקזחסטן, שהעפילה עד חצי גמר אליפות העולם האחרונה בריצת 200 מטר. אלופת ישראל תנסה לקז 2 עשיריות השניה משיאה האישי כדי לסיים אחרי 23.20 שניות ולתפוס את המטוס לריו.

מעיין שחף מחפשת שיפור של 1 סמ לשיאה האישי בקפיצה לגובה כדי לעמוד בסטנדרט האולימפי של 1.93 מטר, ודניאל פרנקל עוד מחפשת את הדרך חזרה אל הימים שלפני הפציעה, אז העמידה את השיא הלאומי על 1.94 מטר. אלוף ישראל בריצת 100 מטר, אמרי פרסיאדו, ייעזר באצן האסטוני מארק ניט, בעל שיא של 10.19 שניות. פרסיאדו חסר 9 מאיות כדי לקבוע 10.38 שניות ובכך להעפיל לראשונה לאליפות אירופה.

ואם כבר מדובר באברבוך, הרי שהשנה התפתחה תחרות מעניינת במוט עם מספר קופצים צעירים ומתקדמים, ובראשם שיאן הנוער לב סקוריש, שקבע בשבת בליגה בהדר יוסף שיא אישי חדש, 5.41 מטר, המדרג אותו 5 באירופה עד גיל 23 וה-8 בישראל בכל הזמנים. כעת סקוריש ינסה לשפר בעוד 14 סמ את שיאו כדי להעפיל ליורו באמסטרדם.

איצטדיון ראשון לציון מארח את התחרות הנפתחת היום (ג') בשעה 15.00 עם קפיצה במוט לנשים, וכעבור 50 דקות תחל סגנית אלופת העולם לקפיצה משולשת, חנה מיננקו, במסע חזרה אל יכולתה התחרותית מלפני הפציעה, לקראת הופעתה באולימפיאדה. החלק המרכזי של התחרות ייפתח בשעה 17.45, כשדימה קרויטר ינסה להקדים מספר אתלטים מחו"ל בקפיצה לגובה, מקצוע בו הבטיח כבר כרטיס אולימפי.