תודה לך, איצ'ה

יורם ארנשטיין ואיצ'ה מנחם
יורם ארנשטיין ואיצ'ה מנחם
רכז השחיה, ההתעמלות והכדורעף במרכז הפועל, איצ'ה קרמר, יצא לגמלאות לאחר עשרות שנים של עשייה ברוכה. איצ'ה: "שחיה בישראל זה הפועל". לא פלא, לאחר שחרש את כל המדינה והגיע אל כל נקודה על המפה כדי לקבוע דומיננטיות להפועל

איצ'ה קרמר חגג השבוע 72 חורפים ונפרד ממרכז הפועל כדי לצאת לגמלאות אחרי עשרות שנים של עשייה ברוכה למען הספורט בישראל בכלל והפועל בפרט. מרכז הפועל ערך עבור איצ'ה טכס פרידה וחילופי רכזי שחיה לאחר שתמר מעוז מונתה לתפקיד.

יור איגוד השחיה, סימון דוידסון, איחל לאיצ'ה הצלחה בתפקידו החדש באיגוד כמנהל ארגון תחרויות, ויורם ארנשטיין, מנכל הפועל, אמר בטכס שנערך ב"פינה הירוקה" שבגני יהושע, תל אביב: "איצ'ה לא עוזב את השחיה ולא את הספורט. מרכז הפועל מודה לאיצ'ה על תרומתו הגדולה לענפי השחיה,ההתעמלות והכדורעף. כולנו נתגעגע למנהיגותו ולאהבתו הגדולה לספורט".

איצ'ה נולד בקיבוץ שפיים, שם התגורר תמיד. הוא החל את הקריירה הספורטיבית שלו כשוער מכבי נתניה, עמה זכה באליפות ההיסטורית והראשונה ב-1972 ביחד עם מרדכי שפיגלר ושאר כוכבי הקבוצה.

איצ'ה סיים מוקדם את הקריירה עקב פציעה ולמד חינוך גופני בווינגייט. לאחר שהיה רפתן בקיבוץ ומורה לחינוך גופני, שימש בשתי קדנציות כרכז ענף השחיה החל מגיל 37, ומאז 1998 הוא שימש גם כרכז ענפי ההתעמלות והכדורעף בהפועל.

השחייה היתה מפעלו העיקרי, ובזכות העובדה כי חרש את המדינה לאורכה ולרוחבה והגיע אל כל נקודה על המפה, ביסס את הדומיננטיות של הפועל בענף החשוב הזה. "מאשדוד וגדרה דרומה, כל מועדוני השחיה זה הפועל. כיום ידוע ששחיה בישראל זה הפועל. אולי שני שליש מהמועדונים בישראל". איצ'ה הקים במו ידיו הרבה מועדוני שחיה, ובהמשך גם מועדוני התעמלות, שהפכו את הפועל לגורם משמעותי גם בענף זה.

איצ'ה, כחבר הנהלת איגוד השחיה, היה ראש משלחת בעשרות אליפויות אירופה והעולם, כולל בהן חגגו גל נבו וגיא ברנע זכייה במדליות.

פרט לספורט ההישגי, איצ'ה הותיר חותמו גם בספורט החובבני לאחר שהקים את ליגת השחיה במקומות עבודה, שהפכה להיות מרכזית בספורטיאדה ומהגדולות ביותר בספורט למקומות עבודה לצד הכדורגל והכדורסל.

איצ'ה, המסיים את תפקידו כרכז בהפועל: "עברתי הרבה מאוד חוויות מרגשות ואני שמח להשאיר להפועל תשתית גדולה ויציבה של שחיה".