תואר "בר מצוה" למטה אשר עכו

(איגוד הכדורעף)
(איגוד הכדורעף)
(איגוד הכדורעף)
(איגוד הכדורעף)
(איגוד הכדורעף)
(איגוד הכדורעף)
(איגוד הכדורעף)
(איגוד הכדורעף)
(שמעון קנלמן)
(שמעון קנלמן)
(שמעון קנלמן)
(שמעון קנלמן)
(שמעון קנלמן)
(שמעון קנלמן)
(שמעון קנלמן)
(שמעון קנלמן)

הפועל מטה אשר עכו עקפה את הפועל המעפיל בטבלת הזכיות בגביע המדינה בכדורעף לאחר שהניפה אותו בפעם ה-13. הניצחון על עילבון אמנם היה חלק אבל הגיע לאחר ניצחון מפתיע ברבע הגמר מול מכבי תל אביב הפייבוריטית וניצחון על הפועל כפר סבא החזקה בחצי הגמר, נגדה היא מתמודדת בימים אלה בסדרת חצי גמר האליפות. סבה דבש, ממצטייני הגמר, לשעבר בכפר סבא ובעלה של קפטנית כפר סבא גלית דבש, מספר על ההתרגשות מהגביע, הבית החצוי בין אדום לירוק. היור מיכאל קישון מספר על עבודת גיוס הקהל לקראת החגיגה האדומה והמרשימה בגמר. ניצחון של קהל וקהילה, של פריפריה ושל רוח מיוחדת לצד המקצוענות

הפועל מטה אשר עכו כדורעף שברה את שיא הזכיות בכלל התארים עוד לפני העונה הנוכחית אבל מבחינת מפעל גביע המדינה זה קרה רק עכשיו עם ההנפה של גביע 2022 באולם רוממה חיפה. זוהי הזכייה ה-13 ובכך עוקף המטה הצפוני את הפועל המעפיל ההיסטורית שעשתה זאת 12 פעמים. העיקר שהכל נשאר במשפחת הפועל.

חניכיו של נועם כץ ניצחו, כצפוי חייבים לאמר, את מ.ס. עילבון, שעצם העפלתה הראשונה לגמר היא הישג וראויה למחמאות. 1000 צופים מתוך 1500 הצופים בהיכל הגיעו כדי לחגוג עם מטה אשר עכו את הזכייה ההיסטורית ולהפגין את העוצמה של המועדון הזה.

היור, מיכאל קישון: "משחק המפתח בדרך לתואר היה נגד מכבי תל אביב ברבע הגמר, כשניצחנו 2-3 לעיני 1100 צופים בקרב אדיר מול קבוצה שהיא בלתי מנוצחת העונה. לאחר מכן ניצחנו את הפועל כפר סבא בחצי הגמר ובגמר עצמו כבר היה קל יותר".

החיבור של המועדון לקהילה כבר ידוע ובעל מוניטין, אבל לא מובן מאליו. לקראת הגמר גם נעשתה עבודת שטח על מנת להביא קהל גדול וליצור מפגן עוצמה. קישון: "פירסמנו בכל קיבוץ ובכל יישוב במידעון הפנימי, פירסמנו ברשתות החברתיות וידענו להביא את מחלקת הנוער שגדלה בשנתיים האחרונות מכיתה ה ועד כיתה יב. המנכל של המועדון, שלומי טחן, עבד קשה בנושא ויש תוצאות".

המטה כבר עסוק השבוע במאבקי האליפות והוא מוביל 0-1 בסדרת חצי הגמר מול כפר סבא לאחר ניצחון ביתי 0-3 ולפני משחק מספר 2 שיתקיים בשרון ביום שישי. קישון אגב נעדר בינתיים מהסידרה לאחר שאומת בבדיקת קורונה ועל כן הוא בבידוד.

על הצד המקצועי, כרגיל, המאמן נועם כץ, שאמר לאחר הזכייה השמינית שלו כמאמן המטה: "זהו הישג ענק כי כבר היינו במקומות נמוכים העונה. הגביע הזה מאוד מיוחד כי אנחנו לא הקבוצה הטובה ביותר במדינה השנה, והגענו כאנדר-דוג אל מפעל הגביע. עבדנו קשה כדי להניף את הגביע הזה ומדובר גם בהישג של הקהל הנפלא שלנו. זהו תואר מתוק מאוד".

סבה דבש, המתאזרח מפולין שנשוי לקפטנית הפועל כפר סבא גלית דבש, התרגש מאוד לזכות בגביע המדינה בגיל 36, תשע שנים לאחר שעשה זאת במדי מטה אשר: "חיכיתי לרגע מאז 2013. מאז הייתי בכמה גמרים אבל רק הפסדתי. זה אולי הגמר האחרון שלי, אין לדעת, אבל גמר גביע הוא תמיד יום מיוחד וארוע יוצא דופן".

לגלית ולסבה (סבסטיאן במקור) שתי בנות, האחת בת חודשיים והגדולה בת 4, שכבר עושה צעדים ראשונים במשחק בעת שההורים מתאמנים והיא נמצאת באולם. אז מה עובר על בית משפחת דבש בימים של עימות ספורטיבי בין שני המועדונים על כרטיס לסדרת הגמר? מה יקרה במשחק מספר 2 בכפר סבא ביום שישי?

סבה: "גלית אולי תשב ביציע של כפר סבא והילדה בצד של מטה אשר? לא יודע. אולי היא היא תשב באמצע פשוט. זה לא אישו בבית. גלית רוצה בהצלחת המועדון שלה אבל כל אשה רוצה בהצלחת בעלה אז אנחנו פשוט לא מדברים על זה. אני אישית רק רוצה לנצח ורוצה שהכדורעף הישראלי יתקדם ושרמת הליגה תעלה. הייתי מאוד רוצה לשחק גם במדי נבחרת ישראל במוקדמות אליפות אירופה בקיץ אבל הדרכון שלי יהיה בין שנתיים רק עשרים יום אחרי הטורניר וההתאחדות העולמית לא מאפשרת לנו לקצר את זמן ההפשרה מאז ששיחקתי בנבחרת פולין ול רק במעט".

סבה שיחק, כאמור בשתי הקבוצות, והוא מרגיש אהוב בכל מקום: "בכפר סבא מכירים אותי כבר הרבה שנים ואני חש אהבה משני הצדדים. באולם מטה אשר יש אווירה אירופאית של כדורעף עם קהל תומך".