תואר חי וקיים

הפועל אלטשולר שחם ראשון לציון חגגה אליפות מספר 18 בתום סדרת גמר מושלמת מול מכבי תל אביב ובכך השלימה דאבל מספר 12 לאחר שהכניעה בגמר הגביע את האלופה היוצאת מכבי ראשון לציון. עונה ענקית למאמן מימון, לקפטן סמולר ולכל האדומים של מועדון הכדוריד המעוטר ביותר בישראל

גם לפני הניצחון על מכבי תל אביב בסוף השבוע היה מועדון הפועל אלטשולר שחם ראשון לציון המעוטר ביותר בכדוריד הישראלי אבל אחרי צלחת האליפות ה-18 והדאבל ה-12 בורחים האדומים אל מתחריהם עוד קצת בטבלת כל הזמנים.

שחקניו של עידן מימון ניצחו בביתם, אולם ספי ריבלין שבנחלת יהודה, 21-26 מול הצהובים מתל אביב והשלימו 0-3 נקי בסדרת גמר 2018 לאחר שגם את הליגה הרגילה סיימו במקום ה-1. זוהי עונה מושלמת לאחר הניצחון בדרבי גמר הגביע והניצחון מול היריבה העירונית גם בסדרת חצי גמר דרמטית ובלתי נשכחת.

הפועל ראשון לציון חגגה יובל להיווסדה השנה, והעונה הזו תיזכר כמתוקה במיוחד. זו האליפות הראשונה של מימון כמאמן ושל אבישי סמולר כקפטן, תפקיד בו הוא משמש מאז מימון פרש ממשחק. סמולר אכן היה מנהיג ראוי על המגרש ובכלל, והוא הוכיח כי הוא הכדורידן הטוב בישראל.

בסדרת הגמר המצטייו היה שוער נבחרת בוסניה, פג'ה דיאנוביץ, ואילו המקשר הסרבי נובאק בוסקוביץ הוכיח כי החתמתו היתה קריטית, והוא אולי הקלף המנצח של כל העונה הזו לאחר שבעבר חגג תארים במדי מכבי תל אביב. יור המועדון דודי פלח הלביש אותו אדום, והיריבות התקשו להסתדר גם מולו וגם מל סמולר מימין, כשבצד שמאל מפתיע תוצר המועדון יותם טל, שחזר הביתה העונה לאחר שנים של נדודים בקבוצות אחרות.

זו בהחלט היתה אליפות של שחקני בית כמו יובל גררה וערן צרפתי המרכזים, עוז חממי וגיא כהן הקיצונים, שי נתן הפיבוט ומושיקו אלימלך השוער, ובקבוצה השתלבו היטב שחקני החיזוק דניאל שקלים ועידו לביא על מנת לבנות קו הגנה בלתי עביר.

800 אוהדים חגגו אליפות ראשונה בהיכל ריבלין בעונה שהתחילה עם נקודה אחת בשני משחקי הליגה הראשונים, וכמעט הסתיימה בהדחות סדרות רבע הגמר מול חולון וסדרת חצי הגמר מול מכבי ראשון לציון, האלופה היוצאת. אבל ככה זה רק מתוק יותר.

תמונות: גבי אללוף, אתר הפועל אלטשולר שחם ראשון לציון