תגלית השנה של מרכז הפועל: טדסה גטהון

קרדיט: טיבור יגר
קרדיט: טיבור יגר
בעונה אחת מדהימה הוכתר הרץ בן ה-22 מהפועל עמק חפר כסגן אלוף אירופה עד גיל 23 בריצת 10,000 מטר, סיים רביעי בגמר ה-5000 מטר וכל זאת לאחר שקטף את תארי הבוגרים של ישראל במרחקים אלה ואף את התואר הלאומי בריצת שדה. חניכו של המאמן זהר זימרו, שעלה מאתיופיה רק לפני שבע שנים, כבר נמצא כעת במחנה אימון בארץ מולדתו כדי להתכונן למאבק על מקום באולימפיאדת טוקיו 2020

גטהון: "אני ממש שמח ומופתע מהבחירה בי. זו הפעם הראשונה בה אני מקבל פרס כזה והכרה ביכולת שלי. תודה רבה למרכז הפועל וליאור שרון, מנהל הפועל עמק חפר, שמעודד אותי מתחילת הדרך. המועדון הוא הבסיס והבית שלי, ונותנים לי שם מה שאני צריך".

לגטהון יש כבר את המינימום לאליפות אירופה בוגרים , שתתקיים בשנה הבאה בפריז עוד לפני המשחקים האולימפיים בטוקיו, אם כי הוא יצטרך להוכיח כשירות הישגית בטרם יישלח לשם בקיץ הבא. המטרה הקרובה שלו, לאחר מחנה האימון באתיופיה, היא ריצת חצי המרתון בוולנסיה, ספרד.

"הרגשתי בתחילת השנה שזו הולכת להיות עונה טובה, למען האמת, והשגתי את כל מה שרציתי למעט ירידה מ-28 דקות בריצת 10,000 מטר. עברתי שנה מושלמת מבחינת תארים וכעת הפנים לטוקיו ופריז. תודה לכל הפועל".