תגלית השנה של הפועל: דריה גולובטי

"פשוט חלום לאמן שחיינית ברמה הזו" מעיד עליה המאמן האישי בהפועל בת ים, מאיר לויה. החמישית באירופה ב-100 מטר חופשי, פיינליסטית יורו בוגרות במשחה השליחות ל-200 מטר עם שיא ישראלי גם ב-4X100 ועוד שלל שיאי גילאים, כל אלה מאותתים על כישרון ענק. דריה בת ה-16 חולמת על פריז 2024, ובינתיים היא מחכה כבר לטקס פרסי השנה בספורט של מרכז הפועל: "אני מאוד מתרגשת לקבל את פרס תגלית השנה של מרכז הפועל. מאוד מרגש לדעת שמעריכים אותך ואת העבודה הקשה שהשקעת. מועדון הפועל בת ים הוא כמו משפחה שניה עבורי"

10.10.2021

כבר מגיל 10 מאותתת דריה גולובטי מהפועל בת ים שהיא פוטנציאל להצלחה בינלאומית בשחייה, והשנה אנחנו גאים להכריז עליה כעל תגלית השנה של מרכז הפועל 2021 כשהיא רק בת 16.

הנערה המדהימה מהבריכה הצנועה בבת ים צורפה לנבחרת הבוגרת של ישראל, השתתפה באליפות אירופה לבוגרות והיתה שותפה לשני שיאים ישראל לבוגרות בשליחות 4x200 חופשי ו 4x100 חופשי. היא גם שברה שיאי ישראל לגילאים ב 50 מטר חופשי וב- 100 מטר חופשי, שהיו שייכים לשחיינית האולימפית אנסטסיה גורבנקו, שרשמה הישג שיא לישראל בטוקיו, הופעה ראשונה לאשה ישראלית בגמר שחייה אולימפי.

גולובטי השתתפה באליפות אירופה לנוער (17-) שם העפילה לגמר וסיימה חמישית. היא הוכתרה לשחיינית הנוער המצטיינת באליפות ישראל האחרונה וזכתה ב 15 מדליות, מהן 12 זהב, 3 כסף. היא גם לא היתה רחוקה מהעפלה לטוקיו במשחי השליחות, ונראה כי היא השם הגודל הבא אחרי גורבנקו ואנדי מורז מהפועל ירושלים. באליפות אירופה היא כבר שחתה בגמר השליחות 4X200 מטר בבודפסט לאחר גמר הנערות שעשתה באיטליה ב-100 מטר חופשי.

גולובטי: "אני מאוד מתרגשת לקבל את פרס תגלית השנה של מרכז הפועל. מאוד מרגש לדעת שמעריכים אותך ואת העבודה הקשה שהשקעת. מועדון הפועל בת ים הוא כמו משפחה שניה עבורי. כולם מאוד עוזרים שם ואני אוהבת מאוד להתאמן שם".

הוריה של דריה היו שחיינים באוקראינה, ואמה היא מדריכת שחייה עד היום. עוד לפני גיל שנה עלתה עמם ארצה מהעיר צ'רקסי וכמובן לא לקח הרבה זמן עד שנזרקה למים וצפה היטב. "ניסיתי לרקוד בלט קודם אבל את השחייה אהבתי הרבה יותר. אני מרגישה שהשנה קרתה פריצת דרך בקריירה שלי. חד משמעית. המאמן שלי במועדון, מאיר לויה, ומאמני הנבחרת, קידמו אותי מאוד. חוותי תחרויות בינלאומיות ומחנות אימון בחו"ל ברמה מאוד גבוהה, ואני מאמינה שבעתיד אהיה פחות לחוצה בתחרויות ויותר בטוחה בעצמי".

המאמן האישי והמאמן הראשי בהפועל בת ים, מאיר לויה: "בשבילי דריה היא לא תגלית. היא אחת השחייניות היותר מוכשרות ומבטיחות, שכבר מגיל צעיר בלטה. למרות הקורונה היא עשתה קפיצה גדולה העונה כשנכנסה לנבחרת הבוגרות והיתה השנה יותר בחו"ל מאשר בארץ. ההתנסות הבינלאומית הוסיפה לה, ואנחנו עושים הכל על מנת שתגיע לפריז 2024".

דריה: "מחכות לי שלוש שנים של עבודה קשה כשהמטרה היא קביעת הקריטריון האולימפי לפריז. אם אגיע, עדיין אהיה צעירה שם ואני רוצה ללמוד ולרכוש ניסיון. הלוואי ואעפיל לגמר".

לויה: "דריה היא נערה חכמה, מתקשרת טוב עם המאמנים והשחיינים הבוגרים. למרות גילה הצעיר היא כבר חלק אינטגרלי מהנבחרת, נעימת הליכות. פשוט חלום לאמן שחיינית ברמה הזו. לא פלא גם שהיא נבחרת כשחיינית הנוער של איגוד השחייה לשנת 2021".

דריה, על המודלים שלה: "אנסטסיה גורבנקו היא מודל עבורי. גם בן אדם טוב וגם מוכשרת. בעולם זה מייקל פלפס. פשוט מטורף איך שהוא נראה במים".