שתי ריצות השבוע באילת במסגרת הספורטיאדה

ליגת "רצים בעבודה" של הפועל כמעט והכפילה את מספר הרצים מאשתקד בספורטיאדה והיא תבוא לידי ביטוי השבוע באילת

תחרויות הריצה הן ללא ספק חלק מהאטרקציות המרכזיות בספורטיאדה, והעלייה במספר הרצים של ליגת "רצים בעבודה" של הפועל מבטיחה תמונות מרהיבות של רצות ורצים בנוף האילתי, השנה יותר מתמיד. הן בריצה למרחק 5 ק"מ ביום רביעי הקרוב, והן בריצה למרחק 10 ק"מ ביום שישי, צפויים להשתתף כ-200 רצים מהליגה לעומת 120 בשנה שעברה, עליה של כמעט פי 2 במספר הרצים.

כעשרים מקומות עבודה הבטיחו השתתפותן בספורטיאדה השבוע, וביניהם משרד הביטחון, שרות בתי הסוהר, חברת החשמל, טבע, בזק, בנק הפועלים, הרשות לניירות ערך, רשות מקרקעי ישראל, בנק לאומי, בנק אוצר החייל ועוד. המרוץ ל-5 קמ יתקיים בשטח, ואילו המרוץ ל-10 ק"מ, אותו מארגנת עיריית אילת, יוזנק ממלון ספורט. מדובר במרוץ דקל התום המסורתי לזכר תום דקל ז"ל.

הליגה קיימת כבר 7 שנים, והיא הוקמה על ידי מרכז הפועל במטרה לקדם את הריצה כספורט עממי בקרב העובדים, וכיום כבר יש 37 קבוצות המונות כ-700 רצים המשתתפים במגוון תחרויות ארציות, כשהספורטיאדה היא גולת הכותרת של הפעילות.

הקבוצות הרשומות בליגה נהנות ממבחר הטבות, כגון, הנחה ברישום למרוצים, הנחות ברכישת בגדי ספורט אצל היבואן, הנחות במדרסים ופרסים למצטיינים מאת נותנת החסות PRO RUNNER.

דוד זוארץ, רכז הליגה והאחראי גם על הריצה בספורטיאדה: "מטרתנו היא לתת כלים לרצים על מנת להתמקצע, ובכלל לפתח את הריצה. מרכז הפועל והמנכל יורם ארנשטיין נותנים לנו תמיכה גדולה ורוח גבית להתפתחות הליגה, ובהמשך אנחנו שואפים לכך שנוכל גם לספק שירות של הימנעות מפציעות על ידי פיזיותרפיה, בדיקות, תזונה ועוד אמצעים להתקדמות הרצים".