שש בש אדום

מתעמלת הפועל ראשל"צ לינוי אשרם והמאמנת איילת זוסמן
מתעמלת הפועל ראשל"צ לינוי אשרם והמאמנת איילת זוסמן
אליפות הפועל טניס שולחן
אליפות הפועל טניס שולחן
יואב כהן. הפועל שדות ים שייט
יואב כהן. הפועל שדות ים שייט
אליפות ישראל לנוער בשייט
אליפות ישראל לנוער בשייט
6 מדליות באליפות אירופה לגלשני רוח, 5 מדליות בהתעמלות, כולן של לינוי אשרם, זהו השי לחג מצד ספורטאי הפועל בזירה הבינלאומית השבוע. כל זאת מצטרף לחנוכת בית הספר לחינוך ימי שמשון בובר בהפועל שדות ים, אליפות כדורעף במטה אשר ושבוע שייט ענק בהפועל תל אביב

 מבולגריה ומספרד הגיעו בסוף השבוע האחרון הרבה בשורות טובות מכיוון ספורטאי הפועל, בשייט ובהתעמלות. עם סיום אליפות אירופה בגלשני רוח במיורקה עלו אל הפודיומים של הגילאים השונים לא פחות מ-7 ספורטאיות וספורטאים של נבחרת ישראל, 6 מהם ממועדוני הפועל, ולמחרת בסופיה, עם סיום תחרות סבב הגביע העולמי להתעמלות (ריתמיקה), חגגה לינוי אשרם מהפועל ראשון לציון לא פחות מ-5 מדליות אישיות.

בשייט, קטי ספיצ'קוב ונוי דריהן מהפועל אילת, סיימו במקומות 5 ו-6 בהתאמה בגמר בתום שיוט המדליות לנשים. לאחר מכן הן נפגשו על הפודיום של אליפות אירופה עד גיל 21 כשקטי זוכה במדליית הכסף ונוי בארד. זו היתה התחרות הראשונה במאבק על הכרטיס הישראלי לטוקיו 2020.

באותה קטגוריה, עד גיל 21, הוכתר יואב כהן מהפועל שדות ים כאלוף אירופה במקביל למקום ה-13 בו דורג בבוגרים לפני חברו למועדון, יואב עומר, שהגיע 15, ואופק אלימלך מהפועל אילת שסיים 17. כהן, עוד לא בן 20, מצרף בכך הישג בינלאומי נוסף אל קיר התהילה המרשים במועדון שנחנך ביום שישי האחרון בקיבוץ שדות ים. עשרות מבקרים, בהם ותיקי השייט בישראל, נכחו במפגן ימי ובגזירת הסרט של המועדון ובית הספר לחינוך ימי על שם שמשון בובר, ממייסדי ספורט השייט בישראל ומבכירי הספורט הישראלי בכלל.

בקטגוריה עד גיל 19 בספרד הוכתרה נעמה גזית מהפועל חיפה כאלופת אירופה, ולינוי גבע מהפועל נהריה כסגניתה. שרון קנטור מהפועל מכמורת היא סגנית אלופת אירופה עד גיל 17, והמדליה הנוספת של המשלחת היא של אלוף אירופה עד גיל 17 דניאל תשתש מבני הרצליה.

במקביל בסופיה זכתה המתעמלת לינוי אשרם במדליית הכסף של תחרות הקרב-רב בריתמיקה, ולמחרת, בארבעת הגמרים של המכשירים השונים, זכתה בשתי מדליות זהב ובשתי מדליות ארד. חניכתן של מאמנות הפועל ראשלצ, לנה קופילנקו ואיילת זוסמן, נבחרה כבר שנתיים ברציפות כ"ספורטאית השנה" של מרכז הפועל והיא סגנית אלופת העולם במקצוע האולימפי, קרב-רב.

מחר (שלישי) עשויה הפועל מטה אשר עכו לחגוג באולמה הביתי שבנעמן זכייה באליפות הכדורעף אם תנצח את הפועל כפר סבא ובכך תשלים ניצחון 0-3 בסדרת גמר אליפות הכדורעף.

באותו יום תיפתח אליפות ישראל לנוער בשייט על כל הדגמים ובכל הגילאים הצעירים, תחרות אותה מארח באופן מסורתי מועדון הפועל תל אביב כחלק משבוע השייט על שם רב סרן אסף אסולין, לוחם ומדריך שייט. זהו ארוע השייט הגדול בישראל והוא כולל שייט יאכטות, קיאקים ומשטים שונים בנוסף לאליפות הנוער. טקס הסיום יתקיים במועדון הפועל תל אביב שבמרינה ביום חמישי לאחר שלושה ימי תחרוית.

בימים אלה מתקיימת ברעננה אליפות הפועל בטניס שולחן, בחודש הבא אליפות הפועל לשחייה באולימפית של ווינגייט, ובעוד חודשיים אליפות הפועל באתלטיקה.