שפרעם חוזרת

(אתר אלהראם)
(אתר אלהראם)
בתום עונה נהדרת מעפילה הפועל שפרעם לליגה א ומחזירה עטרה ליושנה מאז ימי הזוהר של זאהי ארמלי בשנות ה-80. היו"ר, דהאש סוועאד: "נתמודד גם על העליה ללאומית"

מאז ימי התהילה של זאהי ארמלי לא היה כדבר הזה בשפרעם. הפועל שפרעם מעפילה העונה אל ליגה א ומחזירה את העיר אל מפת הכדורגל אחרי כמעט ארבעה עשורים בהם חוותה העיר הגלילית את התפרקות מכבי שפרעם, הקמתה של הפועל לפני 21 שנים והתנהלות בליגות הנמוכות.

האדומים הלכו והגדילו את הפער מהיריבות בצמרת בהתמדה, והבטיחו לעצמם אליפות בשקט. עונה שהתחילה עם כ-500 צופים למשחק הסתיימה עם 1000 צופים (זו הכמות שאישרה המשטרה) שחווים היסטוריה עבור המועדון החדש יחסית.

יו"ר המועדון דהאש סוועאד היה שם מההתחלה, 1996, ולמעט עונה אחת, הנהיג את המועדון עד הרגע המאושר בשבוע שעבר: "הרגשנו שזה עומד לקרות במהלך הסיבוב השני. כבר לקראת העונה שעברה הכנו קבוצה לעליה והכל הלך נהדר עד המחזור העשירי ואז החלה דעיכה".

היה זה ארמלי בכבודו ובעצמו שאימן את הפועל שפרעם בתחילת העונה שעברה, מעל שלושים שנה מאז מעברו המהדהד ממכבי שפרעם אל מכבי חיפה ומשם אל חוד נבחרת ישראל. הוא עשה ריצה מטורפת של תשעה ניצחונות בתשעה משחקים מאחורי הקווים של הגירסה האדומה של שפרעם עד שתיקו והפסד דירדרו את הקבוצה. ארמלי הלך ובמקומו הגיע יוסי בן חמו, שהמשיך גם העונה עד תואר האליפות של ליגה ב' צפון א'.

אתר אלהראם

"השנה למדנו מטעויות", מציין סוועאד, שנשמע אופטימי גם לגבי ההמשך. "נתחזק ונהיה חזקים גם בליגה א. אני מאמין שאם הכל יהיה בסדר נוכל אפילו לעלות ליגה גם בעונה הבאה. לפי מה שראיתי ההבדל בין ליגה ב לליגה א אינו גדול מבחינת רמה. אבל אנחנו צריכים להיות חזקים. נחיה ונראה".

מהשמות שאחראים למבצע על הדשא אפשר לציין את המצטיין, עבד מורג'אן, את מלך השערים אחמד עאמר, את השוער הצעיר שולי מחמד, וכן את אחמד דיאב, חאלד מונדיי, חוסיין וענאן בושנאק ואת מואמן כדרי.

ויש גם בשורות לנוער המקומי, על פי סוועאד: "אנחנו בונים עכשו מגרש של דשא סינטטי עבור הנוער ועבור אימוני הבוגרים. נרחיב גם את יציעי המגרש".

והעיקר, שפרעם אדומה.