שלוש מדליות להפועל בפסטיבל הבלקן ה-16 בבולגריה


197 ספורטאים ומלווים ממקומות עבודה השתתפו בפסטיבל הבלקן ה-16 לספורט מקומות עבודה בעיר הנופש הבולגרית, ורנה. ההישגים הגדולים הגיעו מכיוון הנשים, שחגגו זכייה בטורנירים של הכדורשת והשש-בש. הנבחרת המעורבת לנשים וגברים בבאולינג סיימה במקום השלישי.

לספורטאי הכללית היה רוב במשלחת שכללה גם נבחרות קטרגל, כדורסל, שחייה, טניס, טניס שולחן, בנוסף לבאולינג, הכדורשת והשש-בש, כשהאחרון רשם הופעת בכורה במפעל שנמשך שבוע ימים.

התחרויות התקיימו בכפר הנופש אלבנה, כחצי שעה נסיעה מהעיר ורנה. בראש המשלחת הישראלית עמד יור דירקטוריון הפועל, פרוספר בן חמו, וכמנהלי המשלחת שימשו סמנכל הפועל עודד נחמן והאחראי על הספורט העממי במרכז הפועל, יעקב אבו חצירא.

בטורניר הקטרגל בו השתתפו 42 קבוצות מ-9 מדינות, נטלו חלק גם נבחרות מרוקו וטוניסיה אולם המארגנים, מלכתחילה, לא שיבצו אותם בבתים מוקדמים עם קבוצת הפועל שלבסוף לא העפילה שלב ועל כן נמנע מפגש פיקנטי, אם אכן הנציגות של המדינות הערביות היו מתייצבות למשחק.

יעקב אבו חצירא מסכם את ההופעה ה-12 של הפועל במפעל: "הבולגרים אירחו טורניר נחמד מאוד ומאורגן היטב עם הסעות מסודרות וארוח למופת. הישראלים מרגישים רצויים שם והמארגנים אוהבים אותנו ודואגים לנו היטב. ברמה המקצועית, הספורטאיות שלנו הציגו הופעה מרשימה ואילו בענפים אחרים יש מקום להתקדמות. אנחנו כבר מצפים לטורניר בשנה הבאה".