שכונת חיים

נוער מחנה יהודה (דני ארוסי)
נוער מחנה יהודה (דני ארוסי)
הפועל מחנה יהודה היא לא עוד קבוצת כדורגל שכונתית ולא רק כוכבים אגדיים. בימים אלה יצא לאור ספרו של ד"ר אמנון מעבי, יו"ר המועדון, המתעד היסטוריה של מפעל חינוכי - תרבותי חשוב

בגיל 11 הפך אמנון מעבי לאטרקציה, ואם רק היתה טלוויזיה בישראל של 1963, מי יודע איזה כוכב תקשורתי הוא היה הופך להיות. הילד פשוט ניחש כי אלילי הנעורים שלו, שחקני הפועל מחנה יהודה, ימחצו את יריביהם מבית"ר תל אביב 0-6 והוא אפילו כמעט דייק בחלוקת הכובשים. לאחר המשחק פרסם יהושע שגיא את האייטם בעתון חדשות הספורט המיתולוגי ומאז הפך הילד להיות הקמע של קבוצת השכונה הפתח תקואית.

בימים אלה יוצא ספרו של מעבי, כיום דוקטור לתולדות עם ישראל ויו"ר עמותת נאמני הפועל מחנה יהודה, אודות המועדון המיוחד, שסיפק כדורגל אטרקטיבי והצמיח שחקנים גדולים לטובת האחות הגדולה הפועל פתח תקוה, האימפריה מספר 1 של אותה תקופה.ספרו של אמנון מעבי - "עלומים"

אמנון עוד הספיק להיות קפטן קבוצת הנערים וקבוצת הנוער של 'מחנה' בטרם ויתר על הכדורגל לטובת קריירה צבאית אותה סיים כסגן אלוף. הוא מתגורר מאז לידתו ועד היום בשכונה ומתעד, הן את עלילותיה המפוארות של העדה התימנית בישראל והן את תולדות המועדון, במקביל לניהול הקבוצה שבליגה א'.

"הספר הוא סגירת מעגל אישי שלי", מספר דוקטור מעבי, "ופירעון חוב אישי שלי עבור הקבוצה שהובילה אותי אל כיוונים חיוביים בחיי".

הפועל מחנה יהודה היא לא רק כדורגל. ההנהלה מארגנת פעילויות מגוונות עבור ילדי המועדון, כמו בר מצוות, הסברה למניעת אלימות ומניעת שימוש באלכוהול ובסמים, ועוד פעילויות תרבותיות חינוכיות.


 ד"ר אמנון מעבי עם יורם אורנשטיין

מעבי: "זה לא רק כדורגל אלא משהו יותר שלם. אנחנו אומרים לילד, אם לא תצא לבסוף שחקן מקצועני, אז לפחות תהיה אזרח מועיל. אחת הסיבות שבמחנה יהודה אין פשע, אפילו לא בשוליים, זו פעילות המועדון. כדורגל זה חינוך למשמעת, ללכידות קבוצתית, טקטיקה ועוד סגולות חיוניות. זהו מועדון של ערכים והוא גם שם את שכונת מחנה יהודה על המפה".

התמונות באדיבות - ד"ר אמנון מעבי