שיוט שמשון ה-12 ינעל את עונת השייט

עונת השייט נסגרת באופן מסורתי בחג הסוכות עם שיוט שמשון בובר, כשיותר מ-400 כלי שייט ממלאים את הים אל מול מועדון הפועל שדות ים הנקרא אף הוא על שם אחד מענקי הספורט הישראלי, שמשון בובר ז"ל, אשר בין שלל תפקידיו הרבים שימש יור התאחדות הספורט, יור איגוד השייט ועוד. בין היתר בתחרות: אליפות ישראל ב-470

 שיוט שמשון כולל את כל הדגמים התחרותיים בכל הגילאים, כשהתחרות הבולטת היא אליפות ישראל למפרשית ה-470 האולימפית. לאחר האליפות תצא נבחרת הנשים למחנה אימון בספרד ואילו נבחרת הגברים תמריא ליוון, כל זאת כדי להתכונן להמשך המאבק על כרטיס לאולימפיאדת טוקיו 2020. אצל הגברים, שני הזוגות הבולטים שייכים למועדון המקומי, ניתאי חסון - טל הררי, מאור עבו - יואב רוז. בנשים, הצוות המשותף להפועל תל אביב והפועל אילת, נויה ברעם - שחר טיבי, הוא המוביל כרגע, כשהשייטת הוותיקה גיל כהן מהפועל תל אביב תפליג עם אשת צוות חדשה, רימון שושן. נועה לסרי משדות ים, שהפליגה עד כה עם כהן, עוברת לדגם הלייזר רדיאל האולימפי.
 
גם כל הבוגרות והבוגרים של נבחרת הגלישה, שעסוקים בקמפיין טוקיו 2020, צפויים להתחרות במהדורה ה-12 של המפעל, ולאחר מכן ייצא הענף לפגרה ולהכנות לעונה החדשה. 
 
התחרות תיפתח ביום ראשון בשעה 11.30 בבוקר ותימשך שלושה ימי שיוטים כשבכל יום מתוכננים שלושה שיוטים. ביום שלישי יתקיים טקס הפרסים במועדון על שם בובר, שהיה מהדמויות המשפיעות ביותר על השייט התחרותי ובכלל על הספורט בישראל.