שוברות ולא נשברות

(איגוד השחייה)
(איגוד השחייה)
(איגוד השחייה)
(איגוד השחייה)
(איגוד השחייה)
(איגוד השחייה)
(איגוד השחייה)
(איגוד השחייה)
(איגוד השחייה)
(איגוד השחייה)
(איגוד השחייה)
(איגוד השחייה)
(איגוד השחייה)
(איגוד השחייה)
(הפועל בת ים)
(הפועל בת ים)
(הפועל בת ים)
(הפועל בת ים)
(הפועל בת ים)
(הפועל בת ים)

צעירות הפועל בת ים הדהימו עם שני שיאים לאומיים במשחי שליחות, כולל שבירת שיא בוגרות עתיק מהמאה הקודמת, אבל המועדון נאבק על קיומו דווקא בימי שיא פריחתו. משבר הקורונה מעיב על השמחה של המאמן הראשי והמייסד, מאיר לויה: "יש כאן מפעל חיים שהולך ומתנפץ מול העיניים. מצד אחד אנחנו שמחים עם הילדות המוכשרות האלה, מצד שני לא יודעים מה יהיה מחר. זה מתסכל שיש לך קבוצה טובה ואתה לא יכול להגשים את החלום להיות הקבוצה מספר 1 בישראל, את החלום לשלוח נציגים למשחקים האולימפיים". מרכז הפועל מסייע ויש גם תורם פרטי משוגע לדבר, ולפחות כרגע, המועדון עדיין צף

29.12.2020

שמחה גדולה מהולה בדאגה גדולה, זהו הלך הרוח בהפועל בת ים. מצד אחד, שני הישגים ספורטיביים מדהימים ביום אחד ועומק מרשים של מועדון, ומצד שני, במקביל לכניסה אל הסגר השלישי במדינת ישראל מאז פרצה מגיפת הקורונה, ערפל כבד מכסה את עתיד המועדון המיוחד הזה אותו הקים מאמן השחייה מאיר לויה לפני 36 שנים. "אנחנו בסכנת סגירה למען האמת. מרכז הפועל הוא הגוף היחיד שבאמת מסייע לנו באופן ממשי כיום, אבל זה עלול שלא להספיק. רק לפני שנה, ממש בנקודת הזמן הנוכחית, שחו אצלנו 250 ספורטאים, וכיום 20. רק ספורטאי ההישג נותרו".

מבריכת עמידר הצנועה בבת ים זינקו בסוף השבוע האחרון ארבע צעירות מקומיות, וכשהן יצאו מהבריכה האולימפית שבווינגייט בתום 200X4 מטר חופשי, התברר כי הן ניפצו שיא לאומי לבוגרות, שהחזיק מעמד 21 שנים, עוד מלפני שהן נולדו. למעט בקי פוזדנר בת ה-16, חתומות על השיא הטרי גם שלוש בנות 15, דריה גולובטי, רומי חביב ויובל סגל, כולן מהפועל בת ים.

פיקנטריה: המאמנת אצלה גדלו הבנות בטרם עברו אל סקציית השכבה הבוגרת יותר של לויה, היא שרון אז'ובל, שאימנה שלוש מתוך ארבע השחייניות שקבעו את השיא הישן ההוא בשנת 1999. שלושתן היו במכבי קריית אונו, שם אימנה אז'ובל באותם ימים, ואילו הרביעית היתה עדי ביכמן המפורסמת. סגירת מעגל מושלמת.

בנוסף, רביעיית הפועל בת ים קבעה גם שיא נערות חדש ב-100X4 מטר חופשי עם שינוי אחד בהרכב, כשבמקום רומי חביב שחתה אופק אדיר בת ה-14. אדיר שוחה במועדון בסך הכל מאז חודש אוגוסט האחרון וכבר היא שותפה לשיא לאומי עד גיל 18. המשחים התקיימו במסגרת ליגת הצעירים של איגוד השחייה, אולם מחוץ לתחרות.

לויה גאה בחניכות שלו: "אני בטוח שגם הרביעייה השניה שלנו היתה שוברת את שיא הבוגרות. זה לא שיש לנו רק ארבע שחייניות טובות. יש אצלנו כיום 8 עד 12 מהשחייניות הטובות בישראל. לאורך השנים כבר היו כאן במועדון שיאני ישראל ואלופי ישראל, אבל כיום יש לנו את קבוצת השחייה הטובה אי פעם של הפועל בת ים, ודווקא כיום אנחנו עומדים בפני שוקת שבורה".

בריכה, כידוע, זה עסק יקר, וכשאין חוגים, קשה לממן פעילות הישגית. רק החימום, למשל, עולה 20 אלף שקל לחודש. איגוד השחייה הבטיח לעזור ואף הכריז לשם כך על בריכת עמידר בת ים כמרכז אימונים אזורי אליו הגיעו שחיינים מראשון לציון, שוהם ומקומות נוספים, ובכך תרם אף הוא לשיפור מצב הקופה במקצת. ועדיין, חסרות ההכנסות מקייטנות, חוגים, ימי כיף של ארגונים, מקומות עבודה ועוד הכנסות שנעלמו עם עידן הקורונה. העירייה לא מסייעת, והמזל הוא שיש משוגע לעניין בשם קלמן סקר, אדם שכבר חצה את גיל 80, ותורם למועדון. "קלמן מחזיק אישית את המועדון", מעיד לויה. "אם לא הוא, אין הפועל בת ים".

לויה: "יש כאן מפעל חיים שהולך ומתנפץ מול העיניים. מצד אחד אנחנו שמחים עם הילדות המוכשרות האלה, מצד שני לא יודעים מה יהיה מחר. זה מתסכל שיש לך קבוצה טובה ואתה לא יכול להגשים את החלום להיות הקבוצה מספר 1 בישראל, את החלום לשלוח נציגים למשחקים האולימפיים. הקורונה ניפצה להרבה אנשים מפעל חיים. אני רק מקווה שלא ניאלץ לסגור את המועדון".