רשת מוצלחת

אולי בהרמת הכוסית האחרונה כיור חבר הנאמנים של הפועל כפר סבא כדורעף, מכיוון שהוא רץ לראשות העירייה, הצהיר יוסי סדבון: "עוד נגיע לגמר גביע אירופה" למרות שלדעתו של הניצב בדימוס ההצלחה הכי גדולה היא 800 צעירים באקדמיית הכדורעף. והכל החל במהלך משותף עם מרכז הפועל, שהציל את המועדון לפני שמונה שנים

מועדון הפועל כפר סבא הפך את הכדורעף לענף הספורט המזוהה ביותר עם העיר, והשבוע ערכו במועדון טקס הרמת כוסית לחג בזמן ששתי קבוצות הדגל, נשים וגברים, עסוקות במאבקי האליפות כהרגלן בשנים האחרונות.

זה לא היה מובן מאליו לפני שמונה שנים, כשהניצב בדימוס יוסי סדבון החל לכהן כיור חבר הנאמנים, אבל כיום גם באירופה מכירים את הירוקים של הפועל כפר סבא, כמו גם בכל קטגוריית גיל בישראל, לא מעט בזכות הסיוע של מרכז הפועל.

סדבון: "יש לי הערכה גדולה למרכז הפועל שסייע להפועל כפר סבא לפני שמונה שנים, לאחר שהתחלפה ההנהלה, לצאת ממשבר כספי שאיים לפרק את המועדון. במאמץ משותף ותמיכה לאורך מספר שנים הצלחנו להתבסס ולהיות מועדון מוביל בישראל עם הישגים בכל הגילאים".

ייתכן כי זו העונה האחרונה של סדבון בתפקיד זה מכיוון שהוא מתמודד בבחירות על ראשות העירייה לקראת סוף השנה. בינתיים, הוא מסכם כמעט עשור של פעילות.

סדבון: "הקבוצות של מועדון הפועל כפר סבא תמיד בראש וארון הגביעים מפוצץ אבל ההישג הכי גדול שלנו, לדעתי, הוא פירמידה רחבת בסיס הבנויה על ילדים מ-12 בתי ספר, שתי חטיבות מתמחות כדורעף ותיכון אחד. מכיתה א ועד כיתה יב ילדים משחקים ומתחנכים אצלנו, עושים שיעורים במועדון מייד עם הגעתם מבית הספר, לפני האימון, במתקן הכולל גם מטבחון. כל זה מביא תוצאות. בנינו סגלי השראה עם הילדים המצטיינים מכל הקבוצות, ואלה זוכים לאימונים מאת מאמני הבוגרות והבוגרים של המועדון".

800 ילדים ונוער, בנות ובנים, מתאמנים באקדמיית הכדורעף של הפועל כפר סבא, שחגגה, למשל, הנפת 16 גביעים רק בעונה שעברה. בבוגרים, מדובר באחד המועדונים הבודדים בישראל לו יש קבוצת נשים וקבוצת גברים הנאבקות על אליפות.

עם ההישגים המקומיים ותחילת ההופעות במפעלים האירופיים השונים גדל התאבון לכבוש את הזירה הבינלאומית, וסדבון מבטיח: "עוד נגיע לגמר גביע אירופה. זהו יעד של המועדון. זה ייקח עוד כמה שנים אבל נגיע לשם".

סדבון מודע לכך שלא ימשיך בתפקיד, כמובן, אם ייבחר לראשות העירייה, תפקיד בו יש לדאוג לכלל המועדונים בכל הענפים: "כראש העירייה לא אמשיך בתפקידי בהפועל כפר סבא, אבל אקדם את כל הספורט של כפר סבא בכללי. דרושה תמיכה גבוהה יותר לכל הספורט בעיר".