רשת ביטחון

מועדון כדורעף הנשים הפועל אשכול משנה את הגוון הקודר של החדשות המגיעות מהאזור הדרומי הכולל 32 קיבוצים ומושבים שמחזיקים קו גבול לאורך 40 קמ עם רצועת עזה ועוד 20 קמ של גבול עם מצרים. יחד עם תמיכה מיוחדת של מרכז הפועל, קבוצת הנערות ט-י עלתה לליגת העל, קבוצת ז-ח זכתה באליפות התלמידות הארצית בכדורעף חופים וכן בטורניר כדורעף האולמות האחרון של הסבב הארצי בטרם הפסידה בגמר, וזאת במסגרת בית הספר נופי הבשור. דגמא מצמררת לפועלו החיובי של הספורט עבור קהילה תחת אש

מדובר בשגרת ספורט שהיא לא פחות ממדהימה לנוכח סבבים של הפצצות, לחימה, בלוני תבערה או סתם בומים מכאן ומשם, כולל מהצד המצרי. היו שחקניות שעזבו יחד עם משפחתן, יש שחקניות, אשר הן או משפחותיהן, סובלות מטראומה, והכדורעף הוא עוגן של שפיות. מרכז הפועל נכנס לתמונה כשותף עיקרי בפרויקט מרכז מצוינות יחד עם משרד הספורט ואיגוד הכדורעף, בשיתוף פעולה בעל חשיבות של הרבה מעבר להישגים הספורטיביים.

מספר על כך אשחר רינות, מנהל מחלקת הספורט במועצה האזורית אשכול: "הכדורעף התחיל כאן בכמה קיבוצים ואנחנו משתדלים באמצעותו לעשות דברים טובים עבור הקהילה בשנים האחרונות במיוחד. הספורט משמש ככלי להתמודדות עבור המצב, לשחקניות ולהוריהן, והוא מחזק אותן. הקבוצה הפכה להיות מעין קבוצת תמיכה. הכדורעף נותן כלים, יכולת, חוסן מנטלי ומסוגלות להתמודדות עם מצבים. הכנה למשחק היא גם הכנה להתמודדות מול פחדים, והוא גורם לבנות להתאחד לקראת משהו".

המאמן הוותיק אלכס צייטלין עובד כבר 23 שנים באשכול, והוא האחראי המקצועי הראשי, כשלצידו שני עוזרים, עומר עציון ודן קנינגסוולד. פרט לשיעורי כדורעף, השחקניות הצעירות מתורגלות בריצה מהאולם שליד קיבוץ מגן אל המיגוניות כשיש להן 15 שניות בין התראה לנפילה, או שהן פשוט נשכבות על הרצפה. בעתות משבר יש ביטולי משחקים מצד קבוצות החוששות להגיע, אבל בסופה של העונה היו רגעי שמחה וסיפוק בקרב הקבוצה והקהילה כולה.

"גאווה מקומית", מסכם אשחר רינות, "והרבה בזכות התמיכה שמצאנו במרכז הפועל, שמוביל את פרויקט מרכז המצוינות, והאוזן הקשבת שמצאנו אצל מנהלת אגף הספורט בהפועל, כנרת צדף. התמיכה הזו סייעה לנו בהבאת עוזר מאמן ובהבאת מאמן כושר המוסיף אקסטרא מחוץ לשעות האימונים הקבועות עם תכנית אימון אישית לכל שחקנית. כמו כן עזרו לנו בציוד ובכל בקשה, והנה סיימנו עונה מוצלחת בכל המובנים".