רצים בעבודה ובעליה

כנס "רצים בעבודה"
כנס "רצים בעבודה"
"יש עלייה מטורפת במספר הרצים". חגית אמסלם, רכזת האתלטיקה במרכז הפועל, הצביעה על נתונים מרשימים במיוחד של האגודה החדשה לרצים במקומות עבודה "רצים בעבודה" בכנס שנערך בסוף השבוע בגלילות. פרסים חולקו לרצות והרצים המשתפרים. כל הרצים נהנים מסיבסוד בהרשמה למירוצים

הכנס הראשון של אגודת רצים בעבודה התקיים ביום חמישי בסינמה סיטי גלילות בהשתתפות של קרוב ל-200 רצים ממקומות עבודה שונים המרכיבים את האגודה, שהיא חדשה יחסית אבל צומחת בקצב של ספרינט, מ-250 רצים ליותר מ-700 רצים תוך כשנתיים בלבד.

האגודה קמה מתוך יוזמה של מנכ"ל הפועל יורם ארנשטיין, שרואה בספורט העממי יעד, והיא מנוהלת על ידי רכזת האתלטיקה בהפועל, חגית אמסלם, ורכז הליגה דוד זוארץ. בחלוקת הגביעים הושם דגש על שיפור ביצועים ועידוד, יותר מאשר על תוצאות, כך שהוענקו פרסים לרצות המשתפרות ולרצים המשתפרים.

חברת פרו ראנר העניקה תלושים בשווי 750 שקלים לזוכים, חברת האגן טק העניקה שעוני ריצה של חברת פולאר, וחברת מדרסי מאיר העניקה שוברים למדרסים. בארוע נכחו גם יור איגוד האתלטיקה עמי ברן ומנכל האיגוד גל לב רן.

רכזת האתלטיקה חגית אמסלם: "יש עלייה מטורפת במספר הרצים. במהלך השנים הללו חברנו לאיגוד האתלטיקה, שיתוף הפעולה הוא הדוק, החל מהיור, דרך המנכ"ל ועד מנהל מחלקת המירוצים, אריה גמליאל .בשנה שעברה רשמנו מספר שיא של 300 רצים, שהשתתפו בארבע תחרויות בעלי תו תקן, מה שהוביל לתיקצוב מהטוטו, כסף שחוזר כולו אל הרצים. אנחנו מצפים השנה לעלייה משמעותית נוספת במספר הרצים".

האגודה מסבסדת את הרצים שלה ברישום למירוצים השונים, כמו למשל, 50 אחוז הנחה במרתון תלאביב ו-30 אחוז הנחה במרתון ירושלים. בנוסף, שולחת האגודה רצים מהליגה למירוצים בחו"ל ומארגנת מירוצים וכנסים כדוגמת הכנס האחרון.