רצים אל החיסון

חיסון ותרופה נגד הקורונה עדיין אין אבל דבר אחד בטוח: ספורט ואורח חיים בריא הם הגורמים היעילים ביותר שיש כדי למנוע את סכנות הנגיף, אבל, לא רק שהספורט בישראל משותק ברובו, הוא עומד בפני חרב קיצוצים. ליגת "רצים בעבודה" רוצה כבר לחזור ולהריץ את מקומות העבודה ובינתיים סיימה רק עכשיו לחלק את הפרסים למצטייני העונה הקודמת. מרכז הפועל בחזית המאבק נגד הקורונה כי ספורט הוא לא הבעיה, ספורט הוא הפיתרון!

 11.9.2020

הספורט בישראל נעצר בחודש מארס כשפרצה מגיפת הקורונה והוטל סגר, וכך קרה גם לספורט במקומות עבודה ולליגת "רצים בעבודה" של מרכז הפועל. רק לאחרונה התאפשר קיומו של טקס פרסי העונה שעברה עם תקווה לפתיחת עונה בקרוב. מרכז הפועל אירח את הארוע בו חולקו מצטייני התחרויות לקפסולות על פי תקנות משרד הבריאות.

בתחרות הקבוצתית זכתה חברת רפאל, שהקדימה את שבס (שרות בתי הסוהר) ואת מדליסטית הארד משטרת ישראל. בתחרות סבב הליגה האישית לנשים ניצחה טלי גודביץ מחברת כלל, הילה בן הרוש מבנק לאומי סיימה שניה, דלית לוין מאל על שלישית. בתחרות הגברים ניצח אלירן בן סימון משבס לפני אילן וישנבצקי מרפאל וטל חן מחברת מ.ר.ה.

בנוסף, שוברי מתנה של חברת אדידס חולקו כפרסים לכל שלושת הראשונים בקטגוריות הגילאים השונות, כשכל חמש שנים מהוות קטגוריה. שוברים על סך 300 שקלים חולקו למצטיינים של קבוצת "רצים בעבודה" המשתתפים בתחרויות של איגוד האתלטיקה.

את הפרסים העניקו, יור רצים בעבודה אילן בוכריס, ומנהל המועדון דוד זוארץ, שאמר: "תודה לחברי העמותה, שהשקיעו מזמנם ומירצם בניהול פעילות העמותה. עונת 20\21 תיפתח ברגע שנקבל אישור ממשרד הבריאות לקיים מירוצים. כבר בחודש הבא מתוכנן להתקיים מרוץ הר לעמק בצפון והשאלה היא אם מקומות העבודה יאשרו לרצים לצאת אל התחרות. אפשר כבר להירשם למרוצי הליגה למקומות עבודה אבל אנחנו עדיין מחכים לאישור. פעילות גופנית חשובה דווקא בתקופה כזו לכל אדם, למען חוסנו הפיזי והנפשי, כי הקורונה מסוכנת יותר לאנשים הסובלים מעודף משקל וסוכרים. אורח חיים בריא של תזונה וספורט מפחיתים את גורמי הסיכון להיפגע מהנגיף. ליגת רצים בעבודה מאפשרת לעובדים מסגרת של פעילות מהנה ומועילה".

עמותת רצים בעבודה היא אחת העמותות הפעילות באיגוד האתלטיקה, וספורטאי המועדון משתתפים באליפויות ישראל, מרתון טבריה, חצי מרתון עמק המעיינות וכן בעשרות מרוצים המתקיימים בארץ במהלך השנה.