ריצה לילית ומסיבת זריחה

1500 רצים ישתתפו השנה בשני מקצים של מרוץ ערד - מצדה ה-5 שבחסות מרכז הפועל. החל מההתכנסות עם שקיעת החמה ביום חמישי, היריד והפילאטיס, דרך ריצת לילה עם פנסים ועד מסיבת הזריחה למרגלות המצדה בשישי בבוקר

חצי מרתון ערד - מצדה ה-5, מאירועי הספורט המרהיבים והמיוחדים שיש בישראל, ואשר מרכז הפועל הוא בין נותני החסות שלו, יסתיים בשישי לפנות בוקר עם הפנינג זריחה מרגש למרגלות המצדה, כשהתחלה היא כבר בחמישי בלילה בכפר נוקדים, שם ילונו הרצים ומשם יסעו בשאטלים אל נקודת הזינוק בערד. 1500 ירוצו השנה, מחציתם במקצה חצי המרתון ומחציתם במקצה ל-11 קמ עש סרן עומר רובינוביץ ז"ל

חצי מרתון ערד- מצדה הוא אירוע ייחודי של ריצת לילה אל אתר מורשת עולמית, המושך גם רצים מחו"ל. מדובר בריצה באוויר הפתוח, בשבילי מדבר ופיתולי כביש לאור הירח, אשר מבטיחה הנאה רבה. סיומו של המרוץ למרגלות המצדה לאור זריחה מופלאה שעולה מאחוריה, מעניק למשתתפים חוויה בלתי נשכחת.

עיריית ערד וחברת מרתון ישראל יזמו מפעל זה, עליו אומר בעלי מרתון ישראל, עופר פדן: "הקונספט של שני ימי ארוע במדבר, חמישי ושישי, הפכו את הארוע לחוויה מדברית לצד אתגר ריצה לא פשוט. סיום המרוץ למרגלות המצדה עם כוסית שמפניה וריקוד הרצים לאור הזריחה זו תמונה שנשארת חקוקה בחוויית הרצים ובהחלט מהווה מאיץ להצטרפות של עוד ועוד אנשים אל קהילת הרצים. זו הזדמנות גם להודות למרכז הפועל ולמנכל יורם ארנשטיין, ששותפים למיזם בינלאומי זה מראשיתו ב-2014".

מקצה ה-11 קמ הוא על שם בן העיר ערד סרן עומר רובינוביץ ז"ל. לאחר שסיים את לימודיו, התנדב עומר לשנת שירות בתנועת הנוער "השומר הצעיר", התגייס ליחידת "אגוז" של חטיבת גולני ונפל בעזה במבצע "עופרת יצוקה" בשנת 2009 בהיותו מפקד צוות לוחמים ביחידה. עומר אהב מאוד לטייל בנופי הארץ והוא הרבה לטייל עם חבריו באזור מדבר יהודה, אזור נוף ילדותו. במהלך שירותו הצבאי, בשיחה עם חבר קרוב, אמר שלדעתו פעילות ספורטיבית הינה דרך ראויה להנצחת הנופלים. יהי זכרו ברוך.

הרצים מתכנסים ביום חמישי עם שקיעת החמה בכפר הנוקדים שבלב הבקעה בין ערד למצדה, שם יתקיים יריד אביזרי ריצה, פעילות פילאטיס, ארוחת ערב והופעה של להקת ג'ויה. המקצים יוזנקו ב-3 לפנות בוקר והרצים ירוצו ריצה לילית עם פנסים.

ראש עיריית ערד, ניסן בן חמו: "מרוץ ערד מצדה הוא אתגר ספורטיבי מרתק שכל חובב ריצה חייב לעצמו ואשר עיריית ערד גאה להיות שותפה לו".