רוח מערבית

עופרה אלקיים כהן
עופרה אלקיים כהן
"אני גאה לקבל את עיטור הפועל על פועלי להקמת הליגה למקומות עבודה במרחב גליל מערבי. החזון התגשם הלכה למעשה ולאחר עבודה מאומצת של כשנתיים, העמותה שלנו "הפועל מרחב גליל מערבי" מונה כ-300 ספורטאיות וספורטאים ממקומות העבודה המאורגנים שלנו", אומרת עופרה אלקיים כהן, מנכלית העמותה לספורט במקומות עבודה של הגליל המערבי

עופרה היא פעילה נמרצת שלקחה על עצמה להעשיר את אוכלוסיית הגליל המערבי בפעילות של תרבות וספורט במישורים שונים. תוך זמן קצר היא הגיעה להישגים מרשימים, והיא בהחלט מהווה מודל נשי של ניהול, יוזמה, התנדבות ותרומה לחברה. הענפים אשר פועלים במסגרת ליגת הגליל המערבי למקומות עבודה הם קט רגל,כדורשת וקבוצות ריצה.

עופרה: "מאושרת וגאה על היותי פורצת דרך בתחום ומייחלת לנשים נוספות שיפעלו על מנת לקדם את ספורט הנשים בארץ ולהיות במרכז מוקד ההשפעה בתחום. תודה על הזכות שנפלה בחלקי להוביל עמותה זו ותודה לכל השותפים הרבים ובינהם יור ההסתדרות במרחב אשר שמואלי המשמש כיור הנהלת העמותה, מסייע ודוחף בכל אשר דרוש".

ב-1992 שירתה עופרה בחטיבת ברק של חיל שריון ברמת הגולן. לאחר שחרורה מונתה לרכזת תרבות במועצת פועלי מעלות, שם יזמה וארגנה פעילויות בתחום תרבות הפנאי והעצמת נשים בשיתוף נעמת מעלות.

בנוסף, הקימה מועדוני זוגות צעירים שעיקר פעולתם הינה בפעילות חברתית מגוונת, ויזמה השתלמויות מקצועיות לוועדי עובדים של מוסדות ציבור ומפעלים.

לאחר עשייה מרובה מונתה עופרה לתפקיד מנהלת היכל התרבות בנהריה. גם בתפקיד זה שמה דגש על הקהילה, הביאה לצמיחה משמעותית במספר המנויים והפכה את היכל התרבות למרכז התרבות הגדול בגליל המערבי. כמו כן מתנדבת עופרה ומקדמת פעילות התנדבותית בתחום נוער וחברה.

"הפועל מבחינתי הוא הגוף המרכזי אשר דואג גם לספורט ההישגי וגם לספורט העממי במקומות העבודה, תורם לגיבוש, הישגיות ולבריאות הספורטאים והספורטאיות".