רוח דרומית מתפרצת

(מאיר אוחיון)
(מאיר אוחיון)
המתקן משופץ להפליא, המשטח החדש בדרך, כח סרבי חדש הגיע והעונה ההיסטורית של הפועל אילות כדוריד בליגה הלאומית כבר יצאה לדרך. לא פוסלים עליה נוספת אבל קודם כל רוצים להישאר ולגוון את נוף הליגה השניה בישראל

כשאומרים 'ספורט פריפריה' מתכוונים בדיוק לסיפור כמו הפועל חבל אילות כדוריד. ממש בימים אלה עושה הקבוצה היסטוריה ורושמת הופעות ראשונות בליגה הלאומית, הליגה השניה בישראל, אליה העפילה בתום העונה הקודמת בליגה הארצית. שיתוף הפעולה בין המועדון, המועצה האזורית ומרכז הפועל הניב פעילות קהילתית והצלחה לא מובנת מאליה, שגורמת לתשע הקבוצות האחרות בלאומית לשבת על מפות ולתכנן לראשונה גיחה לדרום הרחוק של ישראל.

באילות מתכננים לחנוך אולם רב-תכליתי חדש בשנת 2020, שישמש מספר ענפים, אבל כבר עכשיו שיפצה המועצה האזורית את המתקן הנוכחי של מועדון הכדוריד והגדילה תמיכתה בקבוצה על מנת שתשתלב בליגה החדשה. משטח חדש יורכב בקרוב על המגרש הפתוח, ואילו האולם שלידו הכולל את מלתחות הקבוצה שודרג.

אורן אלמוג, מנהל תחום הספורט במועצה ואשר מלווה מקרוב את הקבוצה: "900,000 שקלים הושקעו בשיפוץ. יש מלתחות חדשות עם לוקרים כמו בסרטים, שרותי קהל ועוד. משטח המשחק המיוחד הגיע לישראל ואנחנו מקווים כי יורכב השבוע".

במועדון מקווים כי עד משחק הבית הבא כבר ניתן יהיה לארח במגרש הביתי המחודש ולחנוך אותו. השדרוג כולל גם טריבונה ושעון חשמלי חדש המותאם לכדוריד. עד כה, בליגה השלישית, צפה הקהל במשחקי הקבוצה בעמידה מסביב למגרש.

בפן המקצועי, המאמן הסרבי סרג'ן רונדיץ ממשיך לעונה רביעית. אל המאמן שהדריך בעבר את נבחרת הנוער של סרביה ואימן במקומות נוספים בחו"ל מצטרף גם שחקן סרבי, דרקו טודורוביץ, וכן שוער צעיר מהפועל רמת גן, שגיא בוניס. שחקני המפתח, דותן בק וגל קדם, ממשיכים, וכן ניר גבע, שהגיע ממכבי ראשון לציון והוא גם מאמן את צעירי המועדון.

אלמוג: "עד העונה לא שילמנו כלל שכר לשחקנים. כעת, בנוסף לשיפוץ המתקן, קיבלנו תוספת תקציב של 200,000 שקלים לקבוצה עצמה, ועל כך תודה לראש המועצה ד"ר חנן גינת. אנחנו רוצים להתבסס בליגה ולעשות עונה טובה".

אל הקבוצה יצטרף בינואר אנדי קוגן, שחקן המועדון המשתייך לפרויקט גרמניה של נבחרת הנוער הלאומית. אביו, מנהל הקבוצה סילביו קוגן, מכוון אף גבוה יותר: "המטרה היא טופ 6. אנחנו לא פוסלים עלייה לליגת העל אבל הכוונה היא קודם כל להישאר בליגה בת עשר הקבוצות".

מנכ"ל מרכז הפועל, יורם ארנשטיין: "מרכז הפועל שמח על התנופה הגדולה של המועצה האזורית אילות ובייחוד על ההתקדמות היפה בענף הכדוריד. אנחנו מאחלים לכל הקבוצות בגילאים השונים הצלחה בעונת המשחקים 2018\2019".