הפועל אלטשולר שחם ראשון לציון זכתה בפעם ה-15 בגביע המדינה

חגיגה גדולה. ראשון לציון זוכה בגביע המדינה (באדיבות: עמית שיסל, ההתאחדות הישראלית)
חגיגה גדולה. ראשון לציון זוכה בגביע המדינה (באדיבות: עמית שיסל, ההתאחדות הישראלית)
האדומים ניצחו שוב את מכבי ראשון לציון בדרבי גמר גביע המדינה בתל אביב. תואר ראשון לעידן מימון כשחקן/מאמן ולאבישי סמולר כקפטן

17 אליפויות ומאתמול גם 15 גביעי מדינה. הפועל אלטשולר שחם ראשון לציון היא מועדון הכדוריד המצליח ביותר בישראל זה מכבר, והוא ממשיך לחגוג יחד עם האוהדים הנאמנים, שמספרם הולך וגדל משנה לשנה. 2500 איש צפו אתמול בדרבי גמר גביע המדינה 2016 בהיכל שלמה, תל אביב, שם ניצחו האדומים 27-29 (12-16) את היריבה המושבעת, מכבי ראשון לציון, בעוד דרבי מרתק.

הגביע ה-15 ייזכר כתואר הראשון של הסמל, עידן מימון, בתור מאמן-שחקן (הבקיע שער אחד), והתואר הראשון של אבישי סמולר כקפטן. גם מימון וגם סמולר הם שחקני בית, שצמחו בבית הספר לכדוריד הטוב במדינה והגיעו עד הליגה הטובה בעולם, הליגה הגרמנית.

הפועל עברה משבר לאחרונה, ולאחר שהמאמן הסרבי, דאמיר סטויאנוביץ, חזר להתרכז בניהול מחלקת הנוער, ומימון לקח לידיו את האימון ביחד עם שחקן בית נוסף מהעבר, דני ליבגוט, הקבוצה חזרה אל הפסים הנכונים. כרגע היא מדורגת רק במקום 6 בליגת העל, אבל כידוע, המאבקים האמיתיים על צלחת האליפות יתקיימו במסגרת הפלייאוף.

עידן מימון חוגג עם האוהדים

אמש הובילה הפועל לאורך כל שלבי המשחק, ויתרונה האיכותי לא עמד בספק מול סגנית האלופה. גם בשנה שעברה ניצחה הפועל את מכבי בדרבי גמר הגביע באותו אולם, עם שער דרמטי של ירמי סידי, 15 שניות מהסיום. הפעם היה זה סמולר, שחתם את הניצחון בשער מבריק מהפינה ונבחר על ידי התקשורת כשחקן המצטיין של המשחק.

עוז חממי בטירוף

כובשי השערים: עוז חממי ופיליפ מריאן 6, טל הרשקוביץ ואבישי סמולר 5, שי הרשקוביץ 3, יובל גררה 2, שי נתן 1.