קריה אקדמית לכדוריד

עם אולם חדש וכרטיס לליגת העל, עם ספונסר חדש ועם מסורת של עומק בגילאים הצעירים, אולי סוף סוף תהיה הפועל קרית אונו גם שם קבוע בצמרת הכדוריד? את בימת יום העצמאות הם כבר כבשו

הפועל קרית אונו, מהמועדונים היותר עמוסים בפעילות כדוריד, חוזר לליגת העל אחרי שלוש שנים בלאומית כדי להוסיף עוד הרבה אדום לבימה המרכזית של הענף. הרבה ילדות וילדים עולים על מסלול הכדוריד בעיר, כבר מכיתה א, והנוכחות של הפועל קרית אונו בכל הטורנירים הארציים מורגשת עד מאוד. ועם זאת, קבוצת הדגל של הבוגרים העפילה לליגת העל רק בשנת 2009, ומאז היא עברה נדנדה בלתי פוסקת של ירידות ועליות תוך כדי ניסיון לתקוע יתד בליגה הבכירה. כעת, באולם חדש, מקווים בקריה להוות שם קבוע על המפה.

יורם ישראלי, נשיא הכבוד וממייסדי המועדון, תולה תקוות בראש העירייה ישראל גל, שכיבד את אלופת הלאומית והעלה את השחקנים לקבל את צלחת האליפות על לא פחות מאשר בימת יום העצמאות. אגב, עמית גל, בנו של ראש העירייה, צמח במועדון והוא כיום שחקן נבחרת ישראל וקבוצת הצמרת של רמת השרון. ישראלי: "לפי הבטחת ראש העירייה אנחנו לא עולים הפעם כדי לרדת. הוא שיבח אותנו ביום העצמאות לעיני ולאזני כל הקהל והבטיח לסייע".

אונו של העונה היתה קבוצה מאומנת היטב על ידי ג'וני אולייניק, כוכב העבר של האחות הגדולה, הפועל ראשון לציון, הקבוצה המעוטרת ביותר בכדוריד הישראלי, ועדיין מאמן במקביל במחלקה הצעירה בעיר היין והכדוריד. היה לג'וני את יניב שמש, שחקן מקומי שעבר התקדמות גדולה, את השוער איתמר כהן, שהחליף במהלך העונה את השוער הראשון שנפצע, קובי כהן, ואת חומת ההגנה המקומית, אורי גואטה ועמית רם.


על הניווט הניהולי המוצלח מופקדים, תחילה, אמיר דרוקר, המנהל המקצועי, ולצידו אחיו, פיני דרוקר, וכן יורם אשכנזי. גם אמיר דרוקר אופטימי: "מסתמן כי יהיה טוב יותר מבחינה תקציבית. לראשונה יש לנו ספונסר גדול ככל הנראה, הקריה האקדמית קרית אונו. אנחנו עדיין לא בליגה של הגדולות, אבל מקווה שנעשה את הבחירות הנכונות ברכש ונתקע יתד בליגת העל".

אונו כבר סגרה עם שני זרים ועם המתאזרח הבלארוסי מהפועל ראשון לציון, אלכס אזור, ואנחנו רק בתחילת עונת המלפפונים. דרוקר: "גם בלאומית התנהלנו כמו קבוצת ליגת על לכל דבר וזה היה הסוד שלנו פרט לכך שידענו להתעלות במשחק העונה מול מכבי פתח תקוה".